YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'nin başarısız olması için uluslararası operasyon yapılıyor
Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, muhalefet partilerinin birbirlerine hiçbir şey demediğini, hepsinin tek hedefinin AK Parti olduğunu belirterek, "açık bir uluslararası operasyon var, açık bir uluslararası oyun var" dedi.
AK Parti'nin başarısız olması için uluslararası operasyon yapılıyor
28 Mayıs 2015 / 15:41 Güncelleme: 28 Mayıs 2015 / 16:01

Kanal A Haber Bülteni'nde Tuğba Dalkılıç'ın konuğu olan Kanal A Genel Yayın Yönetmeni Alper Tan, AK Parti seçmeninde kararsızlık olduğu tartışmalarına katılmadığını söyledi.

Tan şöyle konuştu;

AK Parti seçmeninde kararsızlık yok

Hükümete yakın bazı basın organlarında da geçmişte AK Parti'ye oy veren ama bu seçimde kararsız olan bir kitle olduğu söyleniyor. Ben bunu anlamakta zorlanıyorum. Kararsızlar her seçimde vardır ama AK Parti seçmeninin bu denli kararsız olmasını gerektirecek bir şey olduğunu zannetmiyorum. Dolayısıyla kararsızların da söylendiği kadar olduğu kanaatinde

değilim. 10 Ağustos 2014'te Cumhurbaşkanlığı seçimi yapıldı ve Erdoğan Cumhurbaşkanı seçildi. O günden bugüne ne değişti de AK Parti seçmeni kararsız hale geldi? Mesela HDP etnik bir parti olmaktan çıkıp Türkiye Partisi haline mi geldi de en azından AK Parti'ye oy veren Kürt seçmen HDP'ye oy verecek hale geldi.

6-7-8 Ekim olaylarında Selahattin Demirtaş'ın çağrısıyla 53 vatandaşımız öldürüldü. Bu unutuldu mu? Siz bağlantılı olduğunuz örgüt üzerinden kendi bürolarınıza saldırı yaptırıyorsunuz sonra da mağduriyet görüntüsü verip oy devşirmeye çalışıyorsunuz.

1-944.jpg

Muhalefetin hedefi seçim kazanmak değil

Muhalefetin seçmeni bile AK Parti'nin iktidara geleceğini biliyor. Dolayısıyla, "Madem ki AK Parti'yi iktidardan indiremiyoruz, o zaman en azından anayasaya dokunmayacak bir sayıyla girsin. Her istediği yasayı yapamasın. Anayasayı değiştirecek güce sahip olmasın. Biz onu zayıflatalım. Parlamentoda da istediğimiz zaman oynayarak bizim istediğimiz istikamete getirelim. Eski Türkiye'nin anayasasını muhafaza edelim. Tel-Aviv'in istediği gibi, Pensilvanya'nın istediği gibi, Papa'nın istediği gibi, Brüksel'in istediği bir Türkiye oluşturalım" derdindeler.

tan1-009.jpg

Uluslararası operasyon var

İngiliz Times gazetesi Selahattin Demirtaş'ı öve öve bitiremedi. Onlara göre Selahattin Demirtaş AK Parti iktidarını yıkan adam olacakmış. Onlara göre HDP barajı aşacak, 60-70 milletvekili alacak, AK Parti tek başına iktidar olamayacak ve AK Parti MHP koalisyonu kurulacakmış.

Diyelim ki koalisyon hükümeti kuruldu AK Parti-MHP iktidarı. MHP'ye de İçişleri Bakanlığı ve Savunma Bakanlığı verildi. Çözümden sorumlu Başbakan Yardımcılığı verildi. İlk Bakanlar Kurulu toplantısında ne olacak? Çözüm Süreci bitmiştir. İmralı'yı tanımıyoruz. Eski düzen devam edecek. Bu başarıyı herhalde Kürtler ödüllendirecektir! Daha sonra Devlet Bahçeli Öcalan'ı idam etmeye çalışacaktır. HDP'nin çözüm istemediğini buradan anlamamız lazım. HDP'nin Çözüm Süreci'ne bu  kadar saldırı yapan MHP'ye bir tek lafını duydunuz mu? Çözüm Süreci'ni başlatan, İmralı ve HDP'yi muhatap alan AK Parti'ye saydıran HDP, neden CHP'ye bir şey demiyor? Ha muhalefet partisi muhalefet partisine fazlaca ilişmeyebilir ama hiç mi ilişmez? Dolayısıyla burada açık bir uluslararası operasyon var, açık bir uluslararası oyun var.

tan2-006.jpg

 // eyup Altun
Canım kardeşim yazılarınızı çok beğeniyorum...
29 Mayıs 2015 22:27
 // Mustafa
Getiren zamanı gelince bitirir ve bir başka projeyi getirir...
28 Mayıs 2015 20:20
 // Yücel
Allah sizden razı olsun....
28 Mayıs 2015 17:47
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler