YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'nin aydınlatamadığı tek suikast
AK Parti'nin aydınlatamadığı tek suikast
25 Aralık 2011 21:47
Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, iktidarları döneminde aydınlatamadıkları tek suikasti açıkladı.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, ''Dünyada 'devlet'' dediğiniz zaman, yapılan köprüleri, hastaneleri gösterirler. İnsanların daha iyi ve huzurlu yaşaması için yapılmış olan değişiklikleri gösterirler. Ama düne kadar Türkiye'de devlet dediğimizde jandarmayı, polisin copunu gösterirlerdi. Bu yüzden buyurgan hükümetlerin emredici iktidarlarından Türkiye AK Parti ile kurtuldu'' dedi.

Arınç, partisinin Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi'nde (AKKM) düzenlenen 3. Olağan İl Gençlik Kolları Kongresi'nde, parti olarak gençlere büyük önem verdiklerini söyledi.


-''Devlet iki yüzlü olamaz''-


Arınç, sadece maddi hizmetler yapmadıklarını vurgulayarak, ülkenin toplumsal barışının güçlenmesi, ayrımcılıkların ortadan kaldırılması noktasında da önemli çalışmalarının bulunduğunu anlattı.

''Hukuk devleti olmak demek devletin bir yüzünün olması demektir'' diyen Arınç, şöyle devam etti:

''Devlet iki yüzlü olamaz. Derin devlet, ortadaki devlet gibi kavramları kabul etmiyoruz. Devletin bir tek yüzü vardır o da hukuktur. Hukuktan başka bir şeyi tanımadık. 55 mafya ve çeteyi çökerttik. Hepsi adliye önünde, hepsi hapis cezalarıyla, cezaevlerinde tutularak bugünlere geldik. Demokratik rejimleri yıkmaya çalışanların hepsinin ipliği pazara çıktı. Bir dönemin yüz karası faili meçhul cinayetler, siyasi cinayetlerle hesaplaşıyoruz. Dün konuşmayan ve konuşamayanlar artık bugün konuşuyor. Çünkü AK Parti iktidarı var. Bütün yolsuzlukların üzerine giden, bütün hukuksuzlukların üzerine giden ve Türkiye'yi gerçek bir hukuk devleti haline getiren, en üst yerlere ulaştırmaya çalışan bir AK Parti var. Mazlumlar konuşuyor, zalimler korkuyor ve kaçıyor. Biz mazlumlardan, hakkı yenmişlerden ve çiğnenmişlerden yana olduk. Türkiye'de kim 'hakkım var' diyorsa 'al kardeşim bu senin hakkındır' diyoruz.''


-Necip Hablemitoğlu olayı-


Türkiye'nin temizlendiğini belirten Arınç, ''Türkiye'de kapalı karanlık odalar arkasında yanlış işlerle, suç işlemekle meşgul olanların hesap verdiğini görüyoruz. Bu AK Parti döneminde oldu. Bizim 9 yılda aydınlatamadığımız faillerini yargıya teslim edemediğimiz şu an tek bir olay vardır, o da Necip Hablemitoğlu olayıdır. İktidara geldik 9 gün sonra bu şahsı öldürdüler. Herhalde çok karanlık bir olay ki, şu ana kadar aydınlatılamadı. Ama inşallah onu da bütün failleriyle adaletin önüne çıkaracağımız günler yakındır. Bunun dışında, kim suç işlemişse 30 saat içinde cehennemin dibine gitse bulup yargının önüne çıkardık'' dedi.

Arınç, Maraş olayları meydana geldiğinde iktidarda DYP ve SHP ortaklığının bulunduğunu, Çorum olaylarında da başka partilerin iktidarda olduğunu dile getirerek, Başbağlar olayı olduğunda da AK Parti'nin olmadığını söyledi. AA

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler