YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Partili vekilden çarpıcı iddia: Kaçırılan çocuklar...
AK Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, PKK tarafından kaçırılan çocukların Suriye'ye götürülerek savaştırıldığını iddia etti.
AK Partili vekilden çarpıcı iddia: Kaçırılan çocuklar...
06 Haziran 2014 / 10:00 Güncelleme: 06 Haziran 2014 / 10:27

AK Parti Diyarbakır Milletvekili Galip Ensarioğlu, PKK tarafından kaçırılan çocuklarla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Haftalardır ailelerin Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde yaptığı eylemi ve çocukların kandırılarak dağa götürülmesini değerlendiren Ensarioğlu, PKK'nın kaçırdığı çocuklar üzerinden güç gösterisinde bulunmak istediğini kaydetti.

AK Partili Ensarioğlu, "Dağa adam götürüyor, çünkü Rojava'daki savaşta bunları kullanıyor. Yetişmiş kadroları değil de gençleri sürüyor bu savaşa. Gençlere de bir heves vermek istiyor. Aileler ilk kez bunlara itiraz ediyor. Çünkü bu savaşı haklı bulmuyor. Örgüt ise güç gösterisi yapmak istiyor" ifadelerini kullandı.

Paralı eylem iddiasına tepki

BDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş'ın ailelerin para karşılığı eylem yaptığı iddiasına da tepki gösteren Ensarioğlu, “Bu, ucuz siyasettir. Ailelere hakarettir. Üstelik o ailelerin yüzde 90'u BDP'ye oy vermiştir. Biz bugüne kadar 'dağa parayla adam çıkardınız' dedik mi? İşlerine gelmeyince 'ajan, işbirlikçi' derler. Hesabına gelmeyen bir yapıyı itibarsızlaştırmanın sonucudur bu” dedi.

B-C planı zarar vermez

Başbakan Erdoğan'ın dağa kaçırılan çocukların geri getirilmemesi durumunda B ve C planlarını devreye sokacaklarına yönelik sözlerini de hatırlatan Ensarioğlu, şöyle konuştu: “Başbakan, çözüm sürecinde operasyon olsun istemiyor. Ama birileri tahrik ediyor. Devlet sürece zarar gelmesin diye özen gösteriyor. B-C planları derken çözüm sürecinin zarar göreceği anlaşılmasın ama devlet güvenliği için de gereğini yapar.” 

 

TÜRKİYE GAZETESİ

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler