YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Partili vekil vefat etti
AK Parti Elazığ Milletvekili Hamza Yenilmez vefat etti.
AK Partili vekil vefat etti
22 Mart 2011 / 15:35 Güncelleme: 22 Mart 2011 / 17:37

AK Parti Elazığ Milletvekili ve eski Elazığ Belediye Başkanı Hamza Yanılmaz karaciğer yetmezliğinden tedavi gördüğü hastanede vefat etti.  Yanılmaz iki gündür Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği, TOBB Hastanesinde yoğun bakımda tedavi görüyordu.

HAMZA YANILMAZ KİMDİR?

Hamza Yanılmaz, 3 Ocak 1963'te Elazığ Palu'da doğdu. Babasının adı Nuri, annesinin adı Güllü'dür. Eğitimci ve İş Adamı; Fırat Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü'nü bitirdi. Kamu görevlisi olarak çalıştı. Sportif ve sosyal faaliyetlerde bulunan özel okulların kuruculuğu, işletme ve yönetiminde bulundu. Elazığ Belediye Başkanlığına seçildi ve bu görevi yürüttü. Elazığspor Kulübü Başkanlığı yaptı. Tarihi Kentler Birliği'nin Kurucu Üyesi oldu. Özel sektörde bir yapı firmasının Genel Koordinatörü olarak çalıştı. Orta düzeyde İngilizce ve Arapça bilen Yanılmaz, evli ve 3 çocuk babasıdır.

TBMM'DE BOŞ SANDALYE SAYISI 10'A YÜKSELDİ

AK Parti Elazığ Milletvekili Hamza Yanılmaz'ın vefatıyla TBMM'deki boş sandalye sayısı 10'a yükseldi. Yılmaz'ın vefatının ardından AK Parti'nin milletvekili sayısı ise 333'e düştü. Bu arada, Hamza Yılmaz'ın vefatıyla 23. Dönem TBMM'de yaşamını yitiren milletvekillerinin sayısı ise 6'ya çıktı. 23. Dönem'de mazbatasını almak için İstanbul'a giderken trafik kazasında hayatını kaybeden MHP'li Mehmet Cahit Özönder'in ardından Osman Yağmurdereli (AK Parti-İstanbul), Gündüz Aktan (MHP -İstanbul) ve Mustafa Kış (AK Parti-Şanlıurfa) hayata gözlerini yummuştu. BBP Genel Başkanı ve Sivas Milletvekili Muhsin Yazıcıoğlu ise bir helikopter kazasından vefat etmişti.

TBMM'de sandalye dağılımındaki son durum şöyle:

AK Parti 333

CHP 101

MHP 72

BDP 20

Bağımsız 7

DSP 6

TP 1

Boş 10

Toplam 550
(AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler