YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Partili vekil suç duyurusunda bulundu
AK Parti İstanbul Milletvekili Bülent Turan, Soma'daki ölen madenciler için 'müstahaktır' ifadesini kullanan ve büyük tepki alan Yılmaz Özdil için suç duyurusunda bulundu.
AK Partili vekil suç duyurusunda bulundu
21 Mayıs 2014 / 21:47 Güncelleme: 21 Mayıs 2014 / 21:51

AK Parti İstanbul Milletvekili Av. Bülent Turan Soma'da hayatını kaybedenler için Yılmaz Özdil'in Halk Tv'de kullandığı vahim ifadelerine yönelik Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulundu.

Büyük bir hayal kırıklığıdır

Olayın siyasi hesaplara alet edildiğinin altını çizen Turan, "Geçtiğimiz hafta Soma'da yaşanan ve 301 işçi kardeşimizin hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan elim hadise, hepimizin yüreğini burkmuş, toplumumuzda zor onarılacak yaralar açmıştır. Ancak, bu olay sırasında, dünyanın br çok coğrafyasında yas ilan edilmesine rağmen, ülkemizdeki bazı kesimlerin bu acıyı siyasi hesaplarına alet etmeye yönelik gayretleri Türk Milleti için büyük bir hayal kırıklığıdır" dedi.

'Yılın Irkçısı' ödülüne aday gösterilebilir

Sözlerin suç teşkil ettiğni söyleyen Turan, "Gazetelerde genellikle çift satır aralığıyla yazdığı yazılarının başlıkları ve içerikleri nedeniyle bir çok kesim tarafından "Yılın Irkçısı" gibi ödüllere layık görülen sözümona bir gazetecinin, "Beşiktaş'ta helikopter havadan taş atıyor!" gibi mantık dışı ifadelerle halkı ayaklandırmaktan başka yayın amacı olmayan bir televizyon kanalında sarfettiği sözler suç teşkil etmektedir. Türk Ceza Kanunu'nun 130 uncu maddesinde belirtilen "Kişinin hatırasına hakaret" ve 216 ncı maddesinde belirtilen "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçlarını defalarca işleyen Yılmaz Özdil hakkında, bugün Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunduk" diye konuştu.
Turan, açıklamasında son olarak şunları söyledi:

"Bizler gibi, başta Soma şehitlerimizin yakınları olmak üzere, bir çok vatandaşımız, görevini yapmayan Basın Konseyi'nin yerine, suç duyurusunda bulunmalıdır. Umudumuz, basın kurumlarında, toplumumuzun ortak medeniyet hafızasından beslenen, halka kin ve nefretle değil de sorumlulukla bakabilen, yazar olmanın hakkını verebilen kişilerin sayısının artmasıdır. Savcılık işlemlerinin sabırla takipçisi olacağımızı kamuoyuna saygıyla duyururuz.

1-204.jpg

2-059.jpg

3-032.jpg

4-018.jpg

5-010.jpg

Gerek yok
 // Rızvan
O gönüllerde yargılanıp mahkum oldu zaten....
22 Mayıs 2014 05:14
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler