YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Partili Ünal: "Çözüm sürecinde aşırı tolerans gösterildi"
AK Parti Ankara Milletvekili Aydın Ünal, Çözüm sürecine ilişkin yaptığı değerlendirmede, "Bizim Valilerimiz ve Emniyet Müdürlerimiz çözüm sürecini çok iyi anlamadıkları için aşırı bir tolerans gösterildi" dedi.
AK Partili Ünal: "Çözüm sürecinde aşırı tolerans gösterildi"
05 Ağustos 2015 / 08:22 Güncelleme: 05 Ağustos 2015 / 09:22

Kanal A ekranlarında Türkiye'nin Seçimi programına konuk olan AK Parti Ankara Milletvekili Aydın Ünal, son günlerde yaşanan gelişmeleri ve çözüm sürecini değerlendirdi.

İşte Ünal'ın o değerlendirmesi:

"Bunu burada söylemek zorundayız. Bizim Valilerimiz ve Emniyet Müdürlerimiz çözüm sürecini çok iyi anlamadıkları için aşırı bir tolerans gösterildi. Yani terör silahlı eylem yapmıyordu. Şiddet eylemlerine girişmiyordu ama öbür şekilde yapılan terör, topluma yapılan baskı karşısında bazı Valilerimiz ve Emniyet Müdürlerimiz gerekli tedbirleri almadılar. Bu bir yandan Türkiye'nin Batısında tepkiye neden oldu. Öbür tarafta çok fazla kelimenin tam anlamıyla 'şımarıklık' görüntüsü ortaya çıktı. Şimdi o süreçte gerilim gittikçe artıyordu. Sözler tutulmuyordu. HDP bir siyasi parti olarak üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmiyordu."

"En son biliyorsunuz 7 Haziran Seçimlerine girerken HDP sandıklarda çok yoğun bir baskı yaptı. Yani bir nevi artık bu terörü sandıklara uygulamaya başladı. PKK HDP adına sandıklarda çok büyük baskı yaptı. Bugün bir kez daha inceleme fırsatımız oldu. Doğu- Güneydoğu'daki hemen her köyde HDP'nin oy oranlarının yüzde 97-98-100 gibi çıktığını görüyoruz ki imkansız olacak bir durum. Bununla ilgili tabi başka şeylerde var. İstihbaratın ve Emniyetin verileri de var bunu artık hepimiz biliyoruz."

 

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

Mert Adam!
 // uykucu
Cozum sureci dediniz. Biz uyuduk, onlar calisti. Simdi vebali memura at kurtul oyle mi mebus bey?...
05 Ağustos 2015 Çarşamba 10:40
Senin suçun yok mu
 // Engin
Hadi ordan ağzı olan konuşuyor şimdi mi aklınız başınıza geldi...
05 Ağustos 2015 07:37
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler