YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'li Tayyar böcek aratmış!
AK Parti'li Tayyar böcek aratmış!
30 Haziran 2011 14:39
AK Parti Gaziantep milletvekili Şamil Tayyar, Kanal A'da Görüş Farkı'nın konuğu oldu. Meclis'e girer girmez odasında böcek araması yaptıran Tayyar, Haberal, Alan ve Balbay'ın tahliye edilmelerini savundu.

Kanal A Haber Merkezi- Gazeteci Ömer Şahin’in Kanal A da yayınlanan “Görüş Farkı” programına katılan AK Parti Gaziantep milletvekili Şamil Tayyar, Meclis’teki odasında dinlenme ve izlenmeye karşı “böcek” taraması yaptırdığını açıkladı.

Tayyar, “Meclis’e gelir gelmez ilk yaptırdığım işlerden birisi acaba bir dinleme cihazı v.s olabilir mi diye koruma birimine başvurdum. Sağ olsun onlar alelacele geldiler ve odada bir tespit yaptılar. Bir böcek araması yaptırdım. Şu bildiğimiz 4 ayaklı 40 ayaklı böceklerden çıkmış mıdır bilmiyorum ama bildiğimiz dinleme cihazının çıkmadığı söylendi.” dedi. Neden böyle bir şeye ihtiyaç duyduğu sorusunu da cevaplandıran Şamil Tayyar, Ergenekon ve Balyozla çok fazla haşır neşir olduğu için tehditler aldığını söyledi. Seçim döneminde tedbir olarak etrafında silahlı insanlardan oluşan güvenlik çemberi oluşturduğunu anlatan Tayyar, “Şamil Tayyar seçimi göremez, 12 Haziran’a kadar arabasını uçururlar…” türü spekülasyonlarla karşılaştığını belirtti.

AK Parti milletvekili Şamil Tayyar, Ergenekon davasından tutuklu bulunan milletvekilleri Mustafa Balbay, Mehmet Haberal ve Engin Alan’ın tahliye edilmelerini savundu. Hakimlerin vicdani kanaatlerine uyarak böyle bir karar vermelerinin daha doğru olacağını savunan Tayyar, “Ergenekonla helalleştiniz mi?” sorusuna şu cevabı verdi:”Valla ben darbecilerle helalleşmem onu söyleyeyim. Ama yargılanırlar bir kısmı beraat eder bir kısmı ceza alır bilemem bu Türkiye’nin bir gerçeği ve Cumhuriyet tarihinin en önemli davalarından birisidir. Ergenekon davası bir darbe davasıdır, bir hukuk davasıdır. Yargılanmış ve mahkum olmuş hiçbir darbeciyle asla helalleşmem.Bu ülkenin demokrasisine ,rejimine kast etmeye çalışan insanlarla benim ne gibi hani Kemal Kılıçdaroğlu’nun ifadesiyle oydaşlığım, yandaşlığım olabilir”

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler