YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'li Şahin'den Gülen'e: Allahaşkına dönün!
Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Fethullah Gülen'e Türkiye'ye dönmesi çağrısında bulundu.
AK Parti'li Şahin'den Gülen'e: Allahaşkına dönün!
02 Şubat 2014 / 09:15 Güncelleme: 02 Şubat 2014 / 13:06

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, partisinin Karabük belediye başkan adaylarının tanıtım törenine katıldı.

Karabük Merkez Spor Salonu'ndaki törende konuşan Şahin, Türkiye'de seçimler vesilesiyle uluslararası bir proje uygulandığını, Ak Parti'nin seçimlerde gerileme yaşaması beklentisi içinde olunduğunu söyledi. Şahin, Cumhurbaşkanlığı seçimine giderken, aday olması durumunda Recep Tayyip Erdoğan'ın önünü kesme düşüncesiyle bir takım adımlar atılmaya çalışıldığını savunarak, "Biz bu işin farkındayız. 17 Aralık, 25 Aralık operasyonlarının gerçek sebebi budur. Televizyonlara, gazetelere yansıyan, internet sitelerine düşen konuşmaları incelediğinizde bunu apaçık görürsünüz" dedi.

Fethullah Gülen'e dön çağrısı

1.5 ay önceki il divan kurulu toplantısında Futhullah Gülen'i Türkiye'ye dönmeye davet ettiğini hatırlatan Şahin, şöyle devam etti: "Ben 1.5 ay önce konuşmamı yaparken, devlet içerisinde bir takım işgüzarların bir yerlere yaranmak için bazı işler yapmış olabileceğini düşünüyordum. Ama şimdi gelmiş olduğum noktada işin bu noktaya ulaşmış olmasından derin üzüntü duyuyorum. Türkiye bunları hak etmiyor ve gerçekten bu hareketin lideri durumundaki Hocaefendi'nin, bütün bu gelişmeler karşısında bir durum değerlendirmesi yaparak, Türkiye'ye zarar verecek noktaya gelmiş olan bu gelişmeler için tedbir alması gerektiğini düşünüyorum. Ve tekrar ediyorum; 16 yıldır ABD'desiniz. Artık gelin allahaşkına Türkiye'ye. Sizin vatanınız burası. Kardeşiniz öldü cenazesine gelemediniz, yakınlarınız öldü cenazesine gelemediniz, gelin artık Türkiye'ye. Yoksa orada sizi istemediğimiz şekilde bir bağlantılar içine mi soktular, bırakmıyorlar mı? Türkiye'ye, 76 milyon insana zarar verici noktaya gelmiş olan bu gelişmelere 'dur' diyecek olan bir ferazeti gösterebileceğinize inanıyorum. Ak Parti'ye, Recep Tayyip Erdoğan'a zarar vermeye çalışanlar, Türkiye'ye zarar verdiklerini, 76 milyona zarar verdiklerini unutmamalılar."

 

DHA

13:18
 // Tuzdan a
Ne o birilerinin lafına bakarak terörist ele başıyla aynı kefeye mi koydun? yazık sen ve senin gibilere!
tarih zamanla gerçekleri aydinlatacak ve iste o gün ak koyun kara koyun belli olacak,sen de ben de bizde herşeyi göreceğiz umulur ki iki tarafla ilgili olmasin bu yaşananlar......
02 Şubat 2014 13:18
12:03
 // TUZDAN ŞAHİN
Gelmesin, getirilsin. Hem de kafasına çuval geçirilerek. Eğer T.C güçlü bir devlet ise, yalvarmayı bırakıp, bu şekilde getirir....
02 Şubat 2014 12:03
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler