YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Partili Şahin: Hakan Şükür kafasızlık yapmasın!
Paralel yapı operasyonunda gözaltına alınan polisleri ziyaret eden Hakan Şükür'e bir tepki de AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin'den geldi.
AK Partili Şahin: Hakan Şükür kafasızlık yapmasın!
28 Temmuz 2014 / 16:17 Güncelleme: 28 Temmuz 2014 / 16:25

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Hakan Şükür'ün önceki gün gözaltındaki polisleri ziyaret etmesine tepki göstererek, "Kafa golleriyle meşhur Hakan Şükür'ün böyle bir kafasızlık yapmasını yadırgadım" dedi.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Karabük Milletvekili Mehmet Ali Şahin, "Kardeş olduklarını söyleyenler Allahu Ekber diyerek birbirlerinin boğazlarına sarılıyorsa, başkalarını suçlamadan önce müslümanlar kendilerine dönmeli ve aynaya bakmalıdır" dedi.
 
Şahin, partisinin Karabük İl Başkanlığının düzenlediği bayramlaşma programına katıldı. Partililerle tek tek tokalaşan Şahin, çocuklara da bayram harçlığı verdi.
 
Parti önünde bir konuşma yap Mehmet Ali Şahin, bayramın sevinçlerin, mutlulukların paylaşıldığı günler olduğunu söyleyerek şöyle konuştu: “Tabi Ramazan bayramının birinci günü sadece sevinci ve mutluluklarımızı paylaşmayı arzu ederdik ama maalesef acıları, üzüntüleri, vahşetleri ve katilamları  paylaşmak zorundayız. Sorumlusu kim? Gazze’de Filistinli müslümanların üzerine bomba yağdıran İsrail mi?, Evet sorumludur. Ancak rahmetli Necip Fazıl’ın ‘Bir Adam Yaratmak’ isimli eserinde ‘Eğer hırsız ciğerini söküp almaya gelmişse, ciğerine soracaksın, ne suç işledin diye’ diyor. İslam aleminin böylesine sıkıntılı dönemde eğer şu Ramazan bayramını, bayrama yakışır bir şekilde kutlayamıyorsa başkalarına suçlamaktan önce kendisine bakmalı, aynaya bakmalıdır. Neden bunlar bizim başımıza geliyor diye düşünmeli. Kardeş olduklarını söyleyenler ve aynı dine inandıklarını söyleyerek, Allahu Ekber diyerek birbirlerinin boğazlarına sarılıyorsa başkalarına suçlamadan önce müslümanlar kendilerine dönmeli ve aynaya bakmalı. Dileğimiz duamız bu yaşananlar müslümanların şuurlanmasına kendine gelmesine, bir ümmet olduklarının şuuruna varmalarına vesile olur. Bir ve beraber hareket etmedikçe, birbirleriyle uğraşmayı bırakarak hasımları varsa onlarla uğraşacak gücü elde etmedikçe bu belalardan başları kurtulmayacak.”
 
Şahin, daha sonra partisinin il başkanlığı makamına geçerek burada gazetecilerin sorularını cevapladı.
 
“Gereken neyse yapılacaktır”
 
Şahin, Şanlıurfa’da Suriye sınırında meydana gelen çatışmada şehit edilen askerlerin PKK terör örgütünün yaptığı yönündeki bir soruya şöyle karşılık verdi: “Suriye tarafından açılan ateş sonucu şehit verdiğimiz askerler var. Bu konu ile ilgili Genelkurmay Başkanlığımızın yaptığı açıklamanın dışında söyleyeceğim bir şey yok. Bu konu milli güvenliğimiz açısından değerlendirilmesi gereken bir konudur. Bildiğim kadarıyla PKK terör  örgütünün bir eylemi olduğuna dair bir açıklama yaptı Genelkurmay. Bu konuda yapılması gereken ne varsa, Genelkurmay Başkanlığımız, güvenlik güçlerimiz ve devletimiz mutlaka yapacaktır.”
 
Milletvekillerini eleştirdi
 
Paralel yapı operasyonu kapsamında gözatına alınan emniyet güçlerini bazı milletvekillerinin adliyede ziyaret etmesini sert bir dille eleştiren Mehmet Ali Şahin, şunları söyledi: “Cumhuriyet savcısının elindeki en önemli delillerden bir tanesi bu ziyarettir. Bunlar kaş yapayım derken göz çıkartmışlar. Bazı emniyet mensuplarının yasa dışı dinlemeler, sahte delille  dinleme kararları alarak yapmış oldukları bir çalışmanın hesabının sorulmaya çalışıldığı bir soruşturmadır. Bu konuda tutuklanan emniyet mensupları var, emekli olmuş olanlar var. Savcılıkta ifadeleri alınmakta olanlar var. Bunlar yargısal süreçlerdir. Bunları büyük bir dikkatle takip edelim.

Hakan Şükür'e tepki

Bazı milletvekillerinin gözaltındaki bu eski ve görev başındaki emniyet mensuplarını ziyareti var. Bu ziyareti yapan milletvekilini tüm kamuoyu yakından biliyor. AK Parti’deydi ve niçin ayrıldıklarını bu arkadaşlar açıklamışlar. Bu arkadaşlarımızın bu emniyet mensuplarını adliyede ziyaret etmiş olmaları bu iddianın güçlendirilmesi anlamına gelir. İddia, bu emniyet mensupları bir paralel yapı içerisinde devlet içinde yapılandırma oluşturmuşlar. Devletin hiyerarşik düzeni dışında başka yerden talimat alarak hükümete yönelik darbe girişiminde bulunmuşlar, iddia bu. Falan gruba, paralel yapıya ait emniyet mensupları iddia ediliyor. Bu milletvekilleri de o cemaate mensup olduklarını söyleyerek partiden ayrılmışlardır. Onların bu emniyet mensuplarını ziyaret etmesi, böyle bir yapı var tezini güçlendirir. Bu milletvekilleri emniyet mensuplarına en büyük kötülüğü yapmışlardır. Cumhuriyet savcısının elindeki en önemli delillerden biri bu ziyarettir. Bunlar kaş yapayım derken göz çıkartmışlardır. Kafa golleriyle meşhur Hakan Şükür’ün böylesine kafasızlık yapmasını yadırgadım.”

Teessüfler
 // Ahmet bayrak
Bakan Şahin tam kendine yakışan seviyesi bir açıklama yapmış. Bebek katili APO ile BDP liler fotoğraf çektirirken aklınız Neredeydi. Demekki o zaman da sayın bakan be hükümetteki ilgili diğer bakanlar kafasızlık yapmışlar....
28 Temmuz 2014 Pazartesi 17:13
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler