YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'li kadınlara çirkin benzetme!
Cumhuriyet gazetesi yazarı Orhan Bursalı, "AKP’yi İktidarda Tutan Ne?" başlıklı yazısında AK Partili kadınları kiliselerde İsa ikonasını öpenlere benzetti.
AK Parti'li kadınlara çirkin benzetme!
30 Nisan 2014 / 13:55 Güncelleme: 30 Nisan 2014 / 13:57

Bursalı, yazısında AK Parti'nin 2007 ve 2011'de iktidarını yükselterek yüzde 50'ye ulaşmasının ardından son yerel seçimlerde de 43.5 - 45.5 oranında oy desteği aldığını hatırlattı. Bu desteğin hangi etkenlerden dolayı olduğunu öğrenmeye çalıştığını vurgulayarak, "En güncel durumu anlamak önemli..." dedi. Sonrasında AK Partili kadınlar için sert ifadeler kullandı.

AKP'li kadınlar kilisede İsa ikonasını öpenler gibi

Şimdi bir görüntüyü akılda tutalım:

AKP’li kızlar ve kadınlar başta, kutsal mabede girmişler gibi, bir salonda resimleri asılı Erdoğan’ı öpüyor. Gözümün önünde neyin canlandığını kestirebilirsiniz:

Kiliseye girer girmez hemen önüne çıkan İsa’yı, kilise azizi vb. ikonalarını öpenleri.. Gelenektendir bu...

Ucuz beyinler bol bu ülkede

Nesnel durumun fotoğrafını çekmeden, en azından, iktidarın halkla ilişkisinin ekonomik dinamizmini anlamamız ve iktidara süren desteğin içeriğini kavramamız olanaksızdır. Dünkü yazımda bir noktanın altını çizmiş ve demiştim ki:

“Ama iktidarda olmanın ve ülke koşullarının dinamikleri, seçimlere en iyi hazırlanan muhalefeti bile iktidar yapmaz, yapmayabilir.”

Hani diyorlar ya, CHP muhalefet yapamıyor.. Veya, muhalefetin ne projesi var da, halk onları iktidara getirmiyor?.. Ucuz beyinler çok bol bu ülkede.. Önce şunu bir çözelim, anlayalım ne nedir diye... Bunu kim yapacak? Sizler, hepiniz, konuyu bilenler, bilgi sahibi olanlar... Sonra, veya aynı zamanda temel etkenleri de bir bir tartışırız. İyi şeyler çıkarsa, görüşler vb. valla buradan bir kitap yapmaya da ben hazırım!?

Göbek kaşıya kaşıya "süper (!) beyinli" yönetme zevki !
 // Mühr-ü Süleyman
Parlak ve pahalı beyinli "tahta kafalı ÇOK MUHTEREM" mini -minicik, minnacık orhan efendi
Kibirin, ukalalık ve kabalığın çok hoşuma gitti gerçekten. İşte aynen böyle devam edin, hem millet ne MAL olduğunuzu daha iyi anlasın, hem de siz, hakettiğiniz şekilde sürünmeye devam edin
orhan'cım, görmeyeli burnun da pek büyümüş maşALLAH, üstelik te iki karış havada. Haa, bu arada burnunda siyah bir leke görür gibi oldum, sakın senin rehberin KARGA olmasın ?
Ne biileyim burnundaki leke,......
01 Mayıs 2014 Perşembe 00:52
HASED KİN KİBİR
 // Mertkan
Bırakın hasediyle yansın... Bu dünyanın öbür tarafıda var......
30 Nisan 2014 Çarşamba 16:31
ilginç
 // Rızvan
Siz süper beyinliler olarak ucuz beyinlileri bi indiremediniz iktidardan...
30 Nisan 2014 14:57
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler