YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Partili başkanı şaşırtan istek
AK Partili başkanı şaşırtan istek
09 Ekim 2009 21:07
Samsun Bedensel Engelliler Spor Kulubü Başkanı Yakup Özden, AK Parti İl Başkanı Adem Güney'den tek bacaklı sporcu talep etti.

Başkan Özden, bu konuda kendilerine yardımcı olunmasını isterken, il başkanı Güney ise bu talep karşısında şaşkınlığını gizleyemedi.

AK Parti Samsun İl Başkanı Adem Güney'i parti binasında ziyaret edip sıkıntılarını dile getiren Bedensel Engelliler Spor Kulübü Başkanı Yakup Özden, Güney'den yardım istedi. Yurt içi ve yurt dışı müsabakalara kazandıkları başarılardan söz eden Özden, tek bacaklı sporcu bulmakta güçlük çektiklerini belirterek ilginç bir istekte bulundu. Kulubün maddi sıkıntılar içinde olması sebebiyle sporcu bulamadıklarını belirten Özden, "Kulübümüzün geliri yok. Ciddi anlamda sponsor sıkıntısı çekiyoruz. Belediyeler ve birkaç özel firmanın desteği ile faliyetlerimizi sürdürmeye çalışıyoruz. Yurt dışı müsabakalarına giderken, bize; 'gitmeyin ne işiniz var' diyenler oluyor. Samsun'da yurt dışına çıkan ilk amatör kulübüz. Bazı sporcularımız başka takımlara transfer oldu. Gücümüz yetmediği için takımımıza futbolcu yetişteremiyoruz. Samsun'da da tek bacaklı sporcu bulamıyoruz. Etrafta tanıdık, bildik tek bacaklı varsa bünyemize katmak istiyoruz. Bize yardımcı olun." dedi.

AK Parti Samsun Milletvekili Fatih Öztürk'ün de bir ayağının kısa olması nedeniyle kulüplerinin oyuncusu olduğunu hatırlatan, Yakup Özden, AK Parti İl Başkanı Adem Güney'den sponsor bulunması yönünde de talepte bulundu. Kulüp elektriğinin borç nedeniyle kesilme durumuna geldiğini hatırlatan Özden, yaşadıkları sıkıntıların çözümünde destek görememekten yakındı. AK Parti İl Başkanı Adem Güney ise Özden'in sıkıntılarını not alarak tek bacaklı sporcu talebine şaşırdığını söyledi. Güney, diğer konularla ilgili olarak; "Elektrik borcunuzla ilgili sıkıntının çözümü için gereken görüşmeleri yapacağım. Kulüp faliyetlerinizi sürdürebilmeniz için sizlere bir sponsor gerekiyor. Bunun yanı sıra kulüp binası için de bir yer temin etmek lazım. Sorunlarınızın çözümü konusunda gerekeni yapmaya çalışacağım." ifadelerini kullandı.
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler