YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'li Aydın neden masaya çıktığını açıkladı
Dün akşam dokunulmazlık komisyonunda TBMM tarihine geçen bir kavga yaşandı. Çıkan kavgada masanın üstündeki görüntüsüyle dikkat çeken AK Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın,"Sayın Bakan'ı korumak için oradaydım" dedi.
AK Parti'li Aydın neden masaya çıktığını açıkladı
29 Nisan 2016 / 14:57 Güncelleme: 29 Nisan 2016 / 15:02

Dokunulmazlıklarla ilgili değişiklik teklifinin görüşüldüğü Anayasa Komisyonu'ndaki kavgada masanın üstündeki görüntüsüyle dikkat çeken AK Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın Habertürk TV'ye konuştu.

HDP'Lİ ENCÜ DEVLETE MİLLETE HAKARET ETTİ

"Gerilim önceki geceden başladı. Genel Kurul'da HDP'li Ferhat Encü Meclis kürsüsünden millete, güvenlik güçlerine hakarete varan ifadeler kullandı. Burada yaşanan olaylarda Genel Kurul kapandı.

Genel Kurul'daki bu konuşma bir sonraki güne endeksli çalışmaydı. Sayın Encü Genel Kurul'a bugüne kadar hemen hemen hiç gelmedi. HDP bilinçli olarak onu kürsüye çıkardı. Dünkü tartışmaları sizler de izlediniz. HDP oraya provokasyon için gelmişti."

"BAKAN'A ZARAR GELMESİN DİYE KAVGAYI AYIRDIM"

Kavgada herhangi bir darbe almadığını ve rapor almasının söz konusu olmadığını kaydeden Aydın, "Ben Sayın Bakanımıza zarar gelmesin diye oraya gittim. Kavgayı ayırdım. Danışmanlar da ilk defa tartışmanın tarafı oldu. HDP bayan milletvekillerini de kalkan olarak kullandı" dedi.

Görüntüleri kimsenin tasvip etmesinin mümkün olmadığını kaydeden Aydın, Pazartesi günkü toplantıda danışmanların içeri alınmasını istemediklerini söyledi.

1
 // 1
e ozaman bu iş meclisten çıktı yargının hukukun işi oldu madem bakanı tehlike altına tehdit altına soktular yargının bunu ihbar olarak değerlendirmesi gerekmez mi?...
29 Nisan 2016 15:46
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler