YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'den yalanlama
AK Parti'den "Fazıl Say'a davet" haberi için açıklama yapıldı...
AK Parti'den yalanlama
15 Ekim 2010 / 14:47 Güncelleme: 15 Ekim 2010 / 14:47

AK Parti İzmir İl Başkanı Ömür Kabak, İl Başkan Yardımcısı Bülent Delican'ın, 31 Ekim 2010'da düzenleyecekleri Cumhuriyet Konseri'ne piyanist Fazıl Say'ı davet etmeyi kararlaştırdıkları açıklamasını doğrulamadı.

AK Parti İzmir İl Başkanı Ömür Kabak, İl Başkan Yardımcısı Bülent Delican'ın, 31 Ekim 2010'da düzenleyecekleri Cumhuriyet Konseri'ne piyanist Fazıl Say'ı davet etmeyi kararlaştırdıkları açıklamasını doğrulamadı. Kabak, "Gündemimizde Fazıl Say yok. Fazıl Say'ı davet etmek yok." dedi.

İl Başkan Yardımcısı Delican'ın, bazı gazetelerde Say'ın bir televizyon programında AK Partililerin yüzde 90–95 oranında arabesk müzik dinlediği, başka müzik dinlemediği sözleri üzerine sanatçıyı, Ege Üniversitesi Atatürk Kültür Merkezi'nde düzenlenecek Cumhuriyet Konseri'ne davet etmeyi kararlaştırdıklarını açıklamıştı. İl Başkanı Kabak ise bir gün sonra yaptığı açıklamada, böyle bir kararları olmadığını belirtti.

Fazıl Say'ın insanları kategorize ettiğini vurgulayan Ömür Kabak, "İyi müzik vardır, kötü müzik vardır. İnsanların belli bir müziği dinlediği için belli bir siyasi görüşe sahip olması, bence çağdışı bir düşünce. Fazıl Say, çok iyi bir sanatçı olabilir ama entelektüel düzeyinin çok gelişmiş olduğunu söyleyemem. Siyasi tartışmalar, entelektüel düzey ister. O seviyeye gelmediğini görüyorum." şeklinde konuştu. Bu tartışmayı Fazıl Say'ın başlattığına dikkat çeken Kabak, AK Partililer olarak yüzlerine tokat atana diğer yanaklarını dönecek halleri olmadığını ifade ederek, "Fazıl Say'ın topluma özür borcu var." dedi. (CİHAN)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler