YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'den o iki isme çok sert tepki
AK Parti Dış İlişkiler Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yasin Aktay, Hakan Şükür ve İdris Naim Şahin'e sert tepki gösterdi.
AK Parti'den o iki isme çok sert tepki
30 Temmuz 2014 / 14:25 Güncelleme: 30 Temmuz 2014 / 14:38

A Haber’de Zeynep Bayramoğlu’nun moderatörlüğünde yayınlanan ‘Kadraj’ programını AK Parti Dış İlişkiler Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Yasin Aktay’ı konuk etti.

Aktay, Milletvekilleri Hakan Şükür ve İdris Naim Şahin'e sert tepki gösterdi.

Aktay gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptı ve Türkiye’nin Gazze konusunda öncülerin yalnızlığını yaşadığını vurguladı.

"İsrail uluslararası düzenin özeti"

İslam ülkeleri için İsrail bir anahtar kelimedir. Kurulmuş olan uluslar arası düzenin bir özeti, dışavurumudur. Bu sembole dokunduğunuzda düzene de dokunursunuz. İsrail’in yaptıkları uluslararası düzenin bir icraatıdır aslında. Arap ülkeleri, bu düzenin bekçileridir. O liderlerin hiçbirisi kendi halklarının desteğiyle gelmiş değildir. Düzenin onayıyla o noktada duruyorlar.

"Birçok ülke Türkiye'nin peşine takılma derdinde" 

Türkiye elbette ki yalnızlaşmış durumda ama Türkiye aslında öncülerin yalnızlığını yaşıyor. Öncüler yalnız olur. Türkiye durması gereken doğru yerde duruyor. Hakkı, hakikati ve doğru tavrı temsil ediyor. Birçok ülke onun peşine takılmanın bahanelerini oluşturmaya başladı. Katar, Tunus, Sudan Türkiye’nin tavrını gıptayla karşılıyor ve destekliyor.

"Lider Erdoğan'dır"

Aslında lider Erdoğan’dır. Ülkede siyasal hareketin içinde lider bir kişi olur. Seçilecek olan Başbakan da o lideri kabul edecektir. Sen yoluna, biz yolumuza tavrını kimse göstermeyecek. Cumhurbaşkanı ile Başbakan arasında eşgüdüm olacaktır. Makasın olacağını kimse beklememeli.

"Paralel kafa psikopat bir kafa"

Gözaltındaki polisler cahillikten yargılanmalı. Türkiye’nin şu andaki gidişatını görememekten yargılanmalı. Bu kadar cahilse polisliği nasıl bu kadar işgal edebiliyorsun? Demek ki yanıbaşında insanları kıtır kıtır kesseler haberin olmayacak. Şu anda Türkiye ile İran’ın birçok konuda ters istikamette gidiyor olduğunu göremeyecek kadar da körsün. Allah’tan daha beter felaket gelmemiş başımıza. Çünkü istihbaratımız bunlara teslim.

Emniyet istihbaratımız, Türkiye’nin istihbarat değerlendirmesini yapacak olan bunlar. Bir de MİT’e talip olmuşlar. Hangi vasfınla MİT müsteşarlığı yapacaksın? Bu kafayla mı yöneteceksin? Şizofrenik, psikopat bir kafa. Bu kafayla ne MİT ne de küçük bir bakkal dükkanı yönetilir.

"Şükür ve Şahin'in yaptığı akıl eksikliği"

Gözaltındaki polisler yargıda suçlu olacaklar mı olmayacaklar mı bilemem. Ne tür delillere ulaşılacak bilemeyiz. Milletvekillerinin gidip oralarda böyle defans anlayışıyla hareket etmeleri ciddi anlamda akıl eksikliği göstergesidir, hukuk bilgisi eksikliği söz konusu burada.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler