YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'den HSYK bildirisine ağır yanıt
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, HSYK bildirisine ilişkin açıklama yaptı.
AK Parti'den HSYK bildirisine ağır yanıt
27 Aralık 2013 / 07:00 Güncelleme: 27 Aralık 2013 / 11:32

Şentop "Sadece 13 üye korsan bildiri yayınladı. Eskiden asker adına bildiri yayımlanırdı, şimdi HSYK yayınlıyor. Siyasi sonuç almak içinsavcılığın ve hakimliğin gücünü istismar etmeyelim" diye konuştu.

Şentop, "Burada sayın savcı olayı çok iyi izah etti. Savcılar İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı adına iş ve işlem yapıyor. Fakat ordaki savcı arkadaş kimsenin bilgisi olmadan iş yapıyor. Şimdi bu arkadaş kendisi adına mı? Yoksa savcılık adına mı iş yapıyor. Burada işlemin usule uygun yürütülmediği ortada" dedi.

Şentop, 2012'de yayınlanan genelgeye göre savcının başsavcıya bilgi vermeden hareket etmesinin uygun olmadığını vurguladı.

"Siyasi sonuç almak için savcılığın ve hakimliğin gücünü istismar etmeyelim"diyen Şentop, "Burada 22 üyesi olan HSYK'da sadece 13 kişinin imzaladığı bildiriyi yayınlıyorlar. Bunların böyle bir bildiri yayınlama hakkı yok, şahıslar biz 13 üyeyiz deyip böyle bir açıklama yapabilir ama HSYK adına bir bildiri yayınlayamaz, bu bir suç teşkil eder. Bunu önceden askeri organlar yapardı şimdi hsyk yapmaya başladı" diye konuştu.

 

CNNTÜRK

akli selim davranalım
 // hacı şahin
benim anladığım hükümetle ve hizmet hareketini ikisini birden bitirme hareketi bu hükümeti ve hizmet hareketini birbirine düşürüp bunlar dan ömür boyu kurtulalım diyorlar ancak bu oyunu kuranlar dünyaya yayılmış okullardan çok rahatsızlar ve ancak böyle bir oyunla bunlardan kurtulabiliriz diyorlar bence ve ayriyetten türkiyenin bu hızlı yükselişin den çok fazla rahatsızlar biran önce aklıselim davranıp inşallah bu oyunu bozarlar başbakanımız ve hizmet deki abilerimiz akıllı ve uyanık olmakta fa...
27 Aralık 2013 Cuma 09:34
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler