YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'den Haşim Kılıç'a erteleme tepkisi!
Anayasa Mahkemesi(AYM) Başkanı Haşim Kılıç'ın yaş haddinden dolayı emekliye ayrılması nedeniyle yapılacak başkanlık seçimi yine yapılamadı. Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop Kılıç'a tepki gösterdi.
AK Parti'den Haşim Kılıç'a erteleme tepkisi!
06 Şubat 2015 / 08:00 Güncelleme: 06 Şubat 2015 / 08:36

Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç'ın geçtiğimiz Pazartesi günü başkanlık seçiminin üç dört gün içinde yapılacağını açıklamasının ardından yarın yapılması kararlaştırılan seçim iptal edildi.

Kesin bir tarih verilmedi

Anayasa Mahkemesi başkanı Haşim Kılıç, üyelere "Yarın 9:30'da Genel Kurul'da yapılacak gizli gündem iptal oldu" diye bildirdi. Kılıç, seçimin ileri bir tarihte yapılacağını belirtti ancak kesin tarih vermedi.

AK Partili Şentop'tan tepki

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, Anayasa Mahkemesi'nde (AYM) Başkanlık seçiminin ertelenmesi konusunda, "Akla şu geliyor; Sayın Başkan acaba yeni başkan seçiminde, istediği  sonucun çıkmayacağını düşündüğü için mi seçim gündemli toplantıyı erteleyip  durmaktadır? Eğer böyleyse çok vahim bir tablo var ortada. Daha bir kaç gün önce  yeni bir üyenin yemin töreninde hukuktan, demokratikleşmeden söz etmişti; şimdi  ise üyelerin demokratik bir şekilde seçecekleri yeni başkanın seçim sürecini  erteleyip durmakta. Anayasa Mahkemesi üyeleri gibi başkanları da emekli olurlar.  Emekli olunca da Mahkeme ile ilişkileri kesilir. Hiçbir başkan, kendisinden  sonrasını da tanzim etmek için uğraşmaz; uğraşmamalıdır. Eğer Sayın Başkan  kendisinden sonraki başkanı belirlemek için uygun ortam bulmak üzere seçimi  erteliyorsa çok yakışıksız bir tablo var demektir. Mahkeme'nin saygınlığını  korumak başta Başkan'ın görevidir. Mahkeme kadıya mülk değildir."

nereye kadar ertleyeceksin
 // Ömer
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentop, Anayasa Mahkemesi'nde (AYM) Başkanlık seçiminin ertelenmesi konusunda, "Akla şu geliyor; Sayın Başkan acaba yeni başkan seçiminde, istediği sonucun çıkmayacağını düşündüğü için mi seçim gündemli toplantıyı erteleyip durmaktadır? doğru bir tespit.Çünkü bu seçim paralelciler için çok stratejik bir hamledir.İktidar ve onurlu hukukçular bu gibi hukuk dışı keyfiyet karşısında seslerini yükseltmelidirler.beni seçtin bende seni seçeceğim oyunu mu bu?...
06 Şubat 2015 Cuma 09:55
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler