YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'den flaş açıklama...
AK Parti Genel Başkan yardımcısı Hüseyin Çelik gündemi değerlendirdi...
AK Parti'den flaş açıklama...
08 Eylül 2011 / 11:45 Güncelleme: 08 Eylül 2011 / 11:46

İşte Çelik'in konuşmasından satırbaşları:

İsrail ile bütün köprüler atılmış değil. Büyükelçiliğimiz açık, ancak ikinci katip düzeyine indirildi. İsrail'in özür dilemesi durumunda yine ilişkiler normalleşecek.

CHP ile Baas partileri arasında genetik bir bağ var. CHP Türkiye'nin baas partisidir. Türkiye baasçı zihniyetten kurtuldu.

 İsrail Arap baharından ürküyor. Hüsnü Mübarek'in yönettiği Mısır İsrail'in işine geliyor. Biz Komşu ülkelerde demokrasiyi desteklerken CHP lideri 'sana ne'  diyor.

Suriye'de olaylara duyarsız kalamayız. Ak parti'nin dış politikası bu değil. Biz sürüklenen  bir ülke olmayacağız. Yanlışlara itiraz edebilen hakkaniyetli bir ülke olacağız.

Biz komşularıyla ilişkileri olan bir ülke olacağız. Durum bu iken CHP lideri başbakanımızı Arap sokaklarında popülizm yapmakla suçluyor. Gazze'deki çocuklar mamasızlıktan ölürken, biz İsrail'e göz yumamayız. Biz İsrail hükümetinin politikalırını benimsemiyoruz. İsrail ile bir problemimiz yok.

Başta Türkiye'deki yahudiler olmak üzere dünyadaki yahudilerle biz sorunumuz yok. srail halkıyla sorunumuz yok. Bu haksızlıkların üzerine gitmeye devam edeceğiz.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler