YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'den Feyzioğluna davet!
AK Parti'den Feyzioğluna davet!
11 Mayıs 2014 16:15
AK Parti Van İl Başkanı Abdullah Aras, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nu, Danıştay'ın 146. kuruluş yıldönümünde Van ile ilgili yaptığı konuşmasından dolayı sert bir dille eleştirerek, Van'a davet etti.

Açıklamalarda bulunan AK Parti Van İl Başkanı Abdullah Aras, "Van'da meydana yıkıcı depremlerin ardından, geride bıraktığımız 2,5 yıl gibi bir zamanın ardından mağduriyetlerin giderildiği, yaşam koşullarının normale döndüğü, yeni bir başlangıç dönemini yaşayan ilimiz artık depremi değil geleceğini konuşmaya çoktan başlamıştır.

Van'ın geldiği bu güzel konumu hayal dahi edemeyen depremzede halkımız, yeni konutlarında oturalı 1-1,5 yıl oldu.

Yeni okullarda eğitimine devam eden çocuklarımız, yeniden inşa edilen üniversitemiz, işine kaldığı yerden devam eden esnafımız, yeni yapılan kamu binalarımız gibi sayabileceğimiz yeni Van'da hayat adeta yeniden başlarken, Van'ın bugünlere gelmesinin en büyük kaynağı şüphesiz Sayın Başbakanımız ve AK Parti iktidarımızdır.

Elbette Van'a elini uzatan, ayağa kalkması için yardım eden, Van'ı kucaklayan milli bir birliktelik ve destekler unutulmaz derecededir. Allah herkesten razı olsun.

Van'ımız gündeminde depremi çıkarırken, maalesef yalan ve yanlış bilgilerle Danıştay'ın 146. kuruluş yıldönümünde tekrar gündeme getiren TBB Başkanı Sayın Metin Feyzioğlu, Van'da hiçbir şey yapılmamış tarzında beyan ettiği söylemleriyle tamamı ile siyasi şov yaparak belki de siyasi bir deprem oluşturma amacıyla hepimizi şaşırtmış ve üzmüştür.

Öncelikle Sayın Feyzioğlu'nun bu tutarsız ve hukuksuz söyleminden ötürü şiddetle kınıyoruz. 'Yiğidi öldür hakkını yeme' diyen atalarımızdan dahi ders almayan Feyzioğlu, deprem günü kabinesiyle birlikte Van'a çıkarma yapan ve o günden itibaren yaraların sarılması için gece gündüz seferber olan Sayın Başbakanımızın ve AK Parti iktidarımızın Van'a yaptığı eserleri görmezden gelerek konteyner kentte kalan aileleri gündeme alması ve bir de işin aslını doğru bir şekilde yansıtmaması, Sayın Feyzioğlu'nun acı bir gaflete düştüğünü göstermiştir. 

Sayın Başbakanımızın ve iktidarımızın Van'ın yaralarını sarma mücadelesinin  bir parçası olan konut inşası, 1 yıl gibi kısa bir sürede gerçekleştirilmiştir. 17 bin 486 bin kalıcı konut depremzede hak sahiplerine teslim edilmiş ve 2013 yılı itibarı ile toplamda 23 bin 686 adet konut ve 2 bin 387 adet ahır inşa edilmiştir. 6 bin 88 esnafa 368 milyon 241 bin lira faizsiz acil kredi desteği verilmiştir. 7 bin 200 kişiye İŞKUR vasıtasıyla istihdam sağlanmıştır. SGK ve vergiler ertelenmiş ki vergi ertelemesi hala devam etmektedir. Depremde bin 18 derslik yıkılmasına rağmen 3 bine yakın yeni derslik inşa edilmiştir.

Van halkı neyin ne olduğunu, nelerin yapıldığını gayet iyi bilmektedir. Kimlerin Van üzerinden kirli hesaplar yürüttüğünü ve bu tarihi güzelliklere gölge düşürmeye çalıştıklarını iyi bilmektedir. Baro Başkanı Sayın Feyzioğlu gibi istismarcıların kullandıkları argümanların halk nezdinde hiçbir karşılığı ve tutar yanı yoktur. Türkiye'nin vicdanı olan Van, iktidarın da sosyal sorumluluğunun yüz akı olmuş, rekor düzeyde tarihi başarıları olmuştur. Cübbesiyle boş konuşup, yalan haksız ithamda bulunan Sayın Feyzioğlu'nu kamuoyu huzurunda Van'a davet ediyor ve eğer 3 maymunu oynamayacaksa kendisini bağımsız ve tarafsız bir şekilde yapılanları görmesini teklif ediyorum" dedi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler