YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'den afiş açıklaması
AK Parti Elmalı İlçe Başkanlığı, merhum Başbakan Bülent Ecevit'in fotoğrafının bir afişte kullanılmasına ilişkin açıklama yaptı.
AK Parti'den afiş açıklaması
21 Nisan 2011 / 16:45 Güncelleme: 21 Nisan 2011 / 16:49

AK Parti Elmalı İlçe Başkanı Ümit Öztekin, merhum Başbakan Bülent Ecevit'in fotoğrafının yer aldığı ve tepkilere yol açan seçim afişinin başka bir afişle değiştirileceğini bildirdi.

Öztekin, yaptığı yazılı açıklamada, AK Parti Elmalı İlçe Başkanlığı binasındaki reklam panosuna asılan afişin, Türkiye'nin 10 yıl önceki, siyasi ve ekonomik durumu ile bugününün mukayeseli anlatılması amacıyla yapılan fotoğraflı bir çalışmadan ibaret olduğunu ifade etti. Fotoğrafların Türkiye'nin 10 yıl öncesi içinde bulunduğu durumla bugünlerde yaşanan gelişmelerin sonucunu açık ve net bir şekilde ortaya koyduğunu savunan Öztekin, şunları kaydetti:

''Reklam panomuzdaki afiş, mukayeseli anlatım çalışmalarımızdan sadece birisi olup, hiçbir kişi ya da kurumu incitmek, rencide etmek kesinlikle amaçlanmamıştır. Merhum Başbakan Sayın Bülent Ecevit'e saygısızlık yapmak gibi bir düşüncemiz asla olamaz. Afişte kullandığımız fotoğraf, 1999-2000 yıllarında Türkiye Cumhuriyeti Başbakanı Bülent Ecevit'in ABD Başkanı Bill Clinton karşındaki duruşunu gösteren ve o günlerde kamuoyu tarafından oldukça tartışılan bir tablodur. Fotoğraf doğrudur ve ülkemizin o gün içinde bulunduğu ekonomik ve siyasi sıkıntının bir belgesidir. Afişin diğer tarafında ise Sayın Başbakanımızın bir fotoğrafı kullanılmıştır. Bu fotoğraf da doğrudur. Her iki fotoğraf da Google'dan alınmıştır. Unutulmamalıdır ki 2002 yılında AK Parti, iktidarı Sayın Ecevit'ten devralmıştır. Türk Milleti, borç para almak için günlerce IMF kapısında beklenildiği günleri unutmamıştır. Amacımız, o günlerde yaşananların hatırlatılması ve ülkemizin dünya ülkeleri nezdinde itibarının yükseldiğinin anlatılmasıdır. Bu doğrultuda kullandığımız afişlere ait tüm sorumluluk Elmalı İlçe Başkanlığımıza ait olup kısa bir süre sonra mukayeseli anlatım çalışmalarımızdan oluşan başka bir afiş ile değiştirilecektir.'' AA

erat
 // can
yazık ve vahim size ozan arifin müslümanlar neden böyle perişan
bu resimle mi anlayacagız o gun nasılsdı şimdi nasıl . o gün kü zenginler bu kadar artmadı fakirlerde bu kadar fakirlesmedi bir depremden gecti ülke yazık bu kadar ucuz mu ama var caresi ... burda olmasada allah bilir öbür dünyada ne yapacagını tövbe edin tövbe iş işten gecmeden...
21 Nisan 2011 20:20
SONUNA KADAR
 // ECEVIT MAGDURU
COK GUZEL COK NET BIR TABLO ANLAYANA...
21 Nisan 2011 19:11
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler