YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'de toplu istifa
AK Parti'de toplu istifa
04 Şubat 2014 00:05
Adıyaman'ın Besni ve Sincik ilçelerindeki 4 belediye başkanı ile belediye meclis üyeleri ve teşkilat üyeleri, Elazığ'da da Maden ve Alacakaya ilçeleri belediye başkan adayları AK Parti'den istifa etti.

Besni'ye bağlı Suvarlı Belediye Başkanı Ömer Faruk Bozdağ ile Köseceli Belediye Başkanı Ömer Orhan, 30 Mart'taki seçimlerde aday gösterilmediği için AK Parti'den istifa ettiklerini açıkladı.

Sincik İlçesi'nde de, Sincik Belediye Başkanı Hasari Altınel, İncile Belde Belediye Başkanı Ebubekir Ümürhan, belediye meclis üyeleri ile bazı yönetim kurulu üyeleri ve İncile belde teşkilatı üyeleri AK Parti'den istifa ettiklerini açıkladı. Aday gösterilmedikleri gerekçesiyle partilerinden istifa ettiklerini belirten Altınel şunlyarı söyledi:

"2009 seçimlerinde belediye başkanı olarak göreve başladım. Bu güne kadar arkadaşlarımızla yolumuza devam ettik. Son milletvekili seçimlerinde oransal bazda Türkiye şampiyonu olduk. Biz her zaman bu partinin bayrağını daha yukarılara taşımanın mücadelesini verdik. Nedense bu güne kadar partimize muhalif olan, partimize oyunu bile vermemiş olan kimseleri bu dönem getirip önümüze koydular. Bizi partimizden ihraç ettiler. Biz ne partimize, ne de Başbakanımıza küskün değiliz. Fakat bugüne değin rekabet yarışında olduğumuz bu insanları önümüze koymalarından dolayı arkadaşlarımıza beraber partiden istifa edilmek zorunda bırakıldık ve istifa ediyoruz."

Elazığ’ın Alacakaya Belediye Başkanı Davut Tunç’tan sonra Maden İlçe Belediye Başkanı Musa Orhan da AK Parti’den istifa ettiğini açıkladı. Numan Kurtulmuş’un Genel Başkanlığı yaptığı sırada Saadet Partisi’nden belediye başkanı seçilen Orhan da, Kurtulmuş’un AK Parti’ye geçmesinden hemen sonra AK Parti’ye geçmişti. Ankara’da düzenlenen bir törende Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın bizzat rozet taktığı Orhan, 30 Mart seçimlerinde yeniden aday gösterilmemesi nedeniyle bugün yaptığı açıklamada, partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Açıklamasında Ak Parti milletvekillerine ve yöneticilerine ağır eleştirilerde bulunan Orhan, şunları söyledi:
"Beni milletvekilleri seçmedi. Beni parti seçmedi. Beni Maden partisi olan sizler seçtiniz. Ben görevim süresi boyunca sizleri mahçup ettirecek hiç bir faaliyet ve işin içerisinde olmadım Allaha şükür. Ancak bu memlekete daha iyi hizmet gelebilir anlayışı içerisinde, bir güne bir gün kimsenin kapısını çalmadım. Bir güne bir gün ’ya ben şurayı şuraya alayım şuraya vereyim’ diye bir güne bir gün, sözlü veya yazılı bir kelime çıkmadı ağzımdan. Çünkü ben arkamda hep sizleri hissettim, gücünüzü hissettim, saygınızı hissettim ve bugüne kadar hiç bir Allahın kuluna bu kardeşiniz onursuz bir şekilde yalvarmamıştır. Ancak onlar gelip Maden’i görünce tutuştular. Telefon açtılar dediler ki, ’Başkan sen gel bizim yanımıza.’ Dedim ki, ’Gardaş benim yerim iyidir.’ Yine size döndüm, şahitlerim var. İstişare ettim görüştüm ve nihayetinde böyle bir şey oldu işte. Değerli hemşerilerim sözün kısası şu; bugün itibariyle ben ve benim yanımdaki arkadaşlarım AK Parti’den istifa etmiş bulunuyoruz.

Bir daha AK Parti’ye geçmek bana haram olsun. Benim dün olduğu gibi bugün de tek partim var, onun adı da Maden’dir, o da sizlersiniz. Milletvekilleri duysun, il yönetimi duysun, parselciler duysun. İşte meydan, işte Maden, yüreği olan gelsin. Duysun Zülfü Demirbağ, duysun Şuay Alpay, duysun Sermin Balık. Yüreği varsa gelsin Musa Hoca burada. Yüreği yeten gelsin. Gelsin Maden’in karşısında dursun. Eğer yüreği yiyorsa, cesareti varsa erkek gibi gelsin. Kalleşliğin, namussuzluğun, şerefsizliğin daniskasını yapanlar gelsin hesabını alsın" diye konuştu.

 

DHA

Temizlik
 // Vatandaş
Bu vesile ile hiç değilse partideki dava adamı olmayıpta menfaat adamı olan cürük elmalarda temizleniyor....
04 Şubat 2014 Salı 13:23
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler