YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'de operasyon!
AK Parti'de operasyon!
01 Temmuz 2010 08:30
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, bilgisayarlarda Q klavyeden F tipi klavyeye geçilmesi için çalışma başlattı. Bu kapsamda genel merkezde F klavyeye geçilmesi kararı alındı.

Dil ve Edebiyat Derneği Başkanı olan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, Türkçe için ilginç bir çalışma başlattı.

Dil ve Edebiyat Derneği Başkanı olan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ekrem Erdem, bilgisayarlarda F klavyenin kullanılmasına yönelik çalışma başlattı. Erdem'in çabalarıyla AK Parti Genel Merkezi'nde F klavyeye geçilmesi kararı alındı. 'Q klavye'nin İngilizce'ye göre tasarlandığını belirten Erdem, "Türkçe'ye uygun olan F klavyedir. Yarışmalarda F klavye ile katıldığımız zaman birincilikleri alıyoruz" dedi.

Milli Eğitim Bakanlığı'nın okullarda F klavye kullanılmasına yönelik genelge yayınladığını hatırlatan Erdem, ancak uygulamanın tam olarak hayata geçirilmediğini anlattı. Erdem, genelgenin takipçisi olacağının altını çizdi. Çevre ve Orman Bakanlığı da önümüzdeki aydan itibaren F klavye kullanımına geçtiğini belirten Erdem şöyle devam etti:

"Sanayi Bakanlığı, tüketicinin korunması kapsamında bilgisayar satışlarında isteyenlere F klavye verilmesi zorunluluğunu da getirecek. Cep telefonlarında da F klavye olmasına yönelik düzeleme yapılacak. Trafik taşıtlarında kullanılan göstergelerde de Türkçe kullanma zorunluluğu getirilecek."
Bugün

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler