YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti'de bir istifa daha!
AK Parti Ordu Milletvekili ve eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, partisinden istifa etti.
AK Parti'de bir istifa daha!
25 Aralık 2013 / 17:26 Güncelleme: 25 Aralık 2013 / 19:23

AK Parti Ordu Milletvekili ve eski İçişleri Bakanı İdris Naim Şahin, partisinden istifa etti.

Neden istifa etti?

Şahin, dilekçesinde "Emniyet ve yargı personeline yapılan uygulamalar, değerlendirmeler akıl, hukuk ve adalet anlayışıyla izah olunamamaktadır. Kuruluşunda kolay ve sevinçli bir kararla üye olduğum partimden, zor ve üzüntü veren bir kararla istifa ediyorum" dedi.

'Gurur duyuyorum'

"Bu başarı hikayelerinin bir yerinde olmaktan, yakınmadan, hep yakın olmaya ve yük almaya özen göstermiş olmaktan dolayı sevinç ve gurur duyuyorum" ifadesini kullanan Şahin, dilekçesinde şu görüşlere yer verdi:

"Toplumun isteklerini dikkate almak yerine..."

"Ne var ki son dönemde artan bir şekilde ülke ve millet varlığı ve çıkarlarıyla uyuşmayan, milli değer, anlayış ve duyarlıklar ile örtüşmeyen, ulusal bütünlüğü güçlendirici olmayan söylem, politika ve uygulamalara tanık olunmaktadır. Yerel ve genel politikaların oluşumunda ve uygulanmasında ortak akıl ve toplumun samimi istek ve beklentilerini dikkate almak yerine, özel akıllı kişiler ve/veya sorgulanabilir anketlere itibar eden bir yönetim tarzının benimsendiği görünmektedir. Hükümet etmede, niyetlerinden emin olunmayan bürokratik ve politik dar bir oligarşik kadronun tavsiye, yönlendirme ve etkinliğinin tercih edildiği anlaşılmaktadır. Bölücü terör örgütünün unsurlarıyla yürütülen ancak milli vicdan ve haysiyeti inciten ve mevzu hukuku zorlayan sürecin çözüm özelliği- belki istenmeden- çözülme hayalcilerine fırsat ve olanak sağlar duruma evrilmiştir."

Şahin, hükümet etmenin, milleti ve devleti en iyi şekilde yönetme olduğunu vurgulayarak, devletin; kurumlar, kurallar ve ilkeler bütünü olduğunu, bunlarla değer ve güç taşıdığını belirtti. Şahin, şu görüşleri savundu:

"Ülkemizin bekası ve milletimizin huzuru için bir dönem birlikte ve başarılı görevler yaptığımız, güvenlik (emniyet) teşkilatımızın fedakar ve vefalı personeline yönelik son günlerdeki uygulamalar ile bağımsız yargı ve tarafsız mensupları hakkındaki düzenleme ve değerlendirmeler, akıl, hukuk ve adalet anlayışı ile izah olunamamaktadır.

"Güven azalmasına neden olmakta..."

Tüm bu politika ve uygulamalar, ne yazık ki toplumda hasmane ve ayrıştırıcı duyguları beslemekte, güven azalmasına neden olmakta, bazı gözlerde yaşa ve gönüllerde kırgınlığa dönüşmektedir. Her şeye rağmen aziz milletimizin ve devletimizin büyüklüğüne ve geleceğine yürekten inanıyorum. Kuruluşunda kolay ve sevinçli bir kararla üye olduğum partimden zor ve üzüntü veren bir kararla istifa ediyorum. Kaderde yeniden birlikte çalışma imkanının olabilirliği arzusuyla helallik diliyor, yüce Allah'ın yardımcımız olması duasıyla partime, saadetler ve başarılar diliyorum."

 

DHA

GÖREVDEN ALINMAN BOŞUNA DEĞİLMİŞ !
 // BATUHAN
Belli ki hakan şükürden dersini almış, bu güne kadarda güya kendince gizlenmiş.Şimdi de bedduacı hocanın emriyle istifa etmiş.Ey azık hırsızları siz kaç kişiyseniz hep beraber AK PARTİ den ayrılın Mecliste grup kurun partinizin ismini de ("The cemaat" veya "The hizmet partisi") koyun da hiç değilse renginiz belli olsun....
26 Aralık 2013 Perşembe 08:58
Bakanlığı kaybetmek insanlara Yaşam Gerçeklerini gösteriyormuş
 // Mühr-ü Süleyman
İdris bey ALLAH(cc) aşkına, samimi cevap verin !
Siz şu anda hala İçişleri Bakanı olmaya devam ediyor olsaydınız, şimdi kavrayabildiğinizi söylediğiniz bu gerçekleri aynı şekilde görüp "Pardon" deyip hem Bakanlıktan hem de Milletvekilliğinden istifa edecekmiydiniz?
Samimiyete davet ediyorum, mesele MEMLEKET MESELESİ, kişisel boyut ve perspektifleri aşmayı başaramayanların, saf dışında kalabilmesi için demek ki ilk bakışta ŞER gibi görünse bile, bazı olayların yaşanmasında HAYR varmış gerçekt...
25 Aralık 2013 Çarşamba 20:00
son
 // ali
Her kesin bir sonu var. Her hükümetin bir sonu var. İnsan dikkat etmeli sonunu iyi bağlamalı. ...
25 Aralık 2013 Çarşamba 18:10
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler