YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti yüzünden helak mı olacağız?
Yazar İbrahim Kiras, Allah'ın yanlışları cezalandırmak istese önce Gülen Hareketi'nden başlayabileceğini yazdı.
AK Parti yüzünden helak mı olacağız?
26 Mayıs 2014 / 11:20 Güncelleme: 26 Mayıs 2014 / 11:20

Çiftçiyi vuran don, Soma'daki maden faciası ve son olarak 6.5 büyüklüğündeki deprem. Türkiye AK Parti yüzünden helak mı olacak?

AK Parti'nin 17 ve 25 Aralık'ta darbe girişiminde bulunmakla suçladığı Gülen Hareketi, felaketleri iktidara bağlıyor.

Hafta sonu meydana gelen deprem sonrası "bu daha başlangıç" tweetin atan Baransu ve "İçimizdeki beyinsizlerin işledikleri yüzünden bizi helak eder misin? Allah'ım" ayetini paylaşan Emre Uslu, tepki çekmişti.

Allah Şintoistlerden razı mı?

Tartışmalara katılan Star gazetesi yazarı İbrahim Kiras, "İçimizdeki beyinsizler yüzünden" başlıklı yazısında cemaatin düşünce yapısını işte bu sözlerle eleştirdi:

(...)Bir de şu var: Japonya’daki diyelim 9 şiddetinde bir depremde ölen kimse yokken Türkiye’de 7 şiddetindeki depremde yüzlerce kişi hayatını kaybediyorsa bundan Allah’ın Şintoist Japonlardan razı olduğu, buna mukabil Müslüman Türklere kızgın olduğu sonucu çıkmaz, depreme uygun inşaat yapmak gereği çıkar."

Kötüler helak oldu

Kiras, toplumda bazılarının spesifik günahları yüzünden masum insanların cezalandırılmalarını “ilahi adalet” kavramına uygun olmadığını yazdı.

Zalimlerin kötülükleri yüzünden masumların cezalandırılmadığını ifade eden yazar, Nuh tufanı ve Lut kavminde iyilerin kurtulduğunu kötülerin ise helak olduğuna dikkat çekti.

Bir an için cemaatin bakış açısıyla olaylara bakan Kiras, toplumda affedilmez derecesinde yanlışlık yapanlar karşısında "Allah'ın hesabı ahirete bırakmayarak dünyada, hem de kurunun yanında yaşı da yakmak pahasına ceza vermek istese ne olurdu?" sorusunu soruyor.

Bilgisayarlara döküman yerleştirip, tasfiye operasyonları yapan...

Yazar daha sonra cemaatin 'günahlarını' birbiri ardına sıralıyor:

"Bu durumda “tek suçu” ülkeyi yöneten partinin icraatını beğenip oy vermek olan masum maden işçileriyle mi başlardı cezalandırma işine?

Yoksa daha polis okullarının sınav sorularını çalmaktan başlayarak kendi elemanlarının emniyet teşkilatını ele geçirmesi için kendilerinden olmayanların hakkını gasp eden... Ele geçirdikleri emniyet veya yargı gücünün imkânlarını toplum adına değil kendi zümrevi çıkarları adına kullanarak birtakım insanların evlerine silah, bilgisayarlarına doküman yerleştirip tasfiye operasyonları yapan...

Sahte kanıtlarla hapishanelere dolduran

Cemaatleri aleyhine kitap yazan kişileri yine uyduruk suçlamalar ve sahte kanıtlarla hapishanelere dolduran... Düşman veya rakip gördükleri kişilerin yatak odalarına kamera yerleştirip mahrem görüntülerini elde ederek siyasi ve ticari şantaj için kullanan... Kendi devletlerinin milli sırlarını ele geçirip yabancı güçlere servis eden... Dahası bütün bu işleri Allah adına yaptıklarını ileri sürerek aralarına aldıkları tertemiz insanları aldatıp inançlarını istismar eden bir topluluğun mu üzerine ateş yağdırırdı?"

18:04
 // DAVACIYIM
Bu fetoş beddua ettiğinden beri, kuponlarım tutmuyor arkadaş..!!...
26 Mayıs 2014 18:04
13:40
 // haci metin
Allah islah etsin.. Bu kadar cahillik te olmaz.ama bunu unutmasinlar zorla guzellik olmaz...biz bir kere sevdik ustayi.. İnsallah 3 ay halkin reisi olacak.yolun acik buyuk ustaaaa....
26 Mayıs 2014 13:40
GÜNAH KEÇİSİ.
 // ADEMOĞLU
Bütün olayların sorumlusu Ak Parti bencede.Yağmur yağmazsa,kazalar olursa,kadınlar kürtaj olursa,kuraklık olursa,insanlar durduk yerde ölürse,maden ocağında kazaolursa,keçiler ikiz doğurmazsa,insanlar çalışmazsa,uzaya gidilmezse,ormanlar yanarsa,insanlar suda boğulursa,ülkede petrol çıkmazsa,insanlar grip olursa,çocuklar okumazsa,eşekler çifte atarsa,balıklar sularda yüzerse,ateş yakarsa bütün bunlardan AK PARTİ sorumlu.Ne partiymiş be....
26 Mayıs 2014 Pazartesi 11:39
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler