YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti ve CHP görüşmesi sona erdi! İşte ilk açıklama...
AK Parti ve CHP arasında kritik görüşme sona erdi. Görüşme sonrası Kültür ve Turizm Bakanı Çelik açıklamalarda bulundu.
AK Parti ve CHP görüşmesi sona erdi! İşte ilk açıklama...
21 Temmuz 2015 / 13:16 Güncelleme: 21 Temmuz 2015 / 14:52

Kültür ve Turizm Bakanı Çelik: "(CHP ile koalisyon görüşmeleri) Bugün itibariyle Haluk Bey ile 1 saat 40 dakikaya yakın hem çeşitli meseleler üzerine konuştuk, gayet pozitif bir havada hem de yönteme ilişkin mutabık kaldık. Bir, iki gün içerisinde bizim ve onların toplantıları var, heyetlere karar verilecek ve heyetler en geç hafta sonuna doğru ya da bir aksilik olması halinde hafta başında bir araya gelinmiş olunur."

Sürecin kendisi Türk siyaseti açısından sonuç kadar kıymetlidir

Kültür ve Turizm Bakanı Çelik: "(CHP ile koalisyon görüşmeleri) sürecin kendisi Türk siyaseti açısından sonuç kadar kıymetlidir. Sonuçta müzakerelere geçilme kararı verilir ya da verilmez. Bunun her ikisi de mümkün ama bunu çözümün içinde göreceğiz. Bugün görüşmemiz, bir bakıma sürecin kodlarını, koordinatlarını ve standartlarını belirlemeye dönük bir görüşme oldu."

Haluk Koç'un açıklamaları

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Koç: "(AK Parti ile koalisyon görüşmeleri) Bugünkü toplantıda bir yöntem üzerinde duruldu, alt başlık değerlendirilmesi yapılmadı. 14 temel ilke belirlemiştik. Bu 14 temel ilke, CHP'nin öne sürdüğü koalisyon koşulları değil, bir demokrasinin olmazsa olmaz şartları olarak görülmesi gerektiğinin de altını çizmiştik."

 

 

 // Rasim DUMAN
Hedef eger 45 gunluk "cozumsuzluk" suresinin doldurulmssi ve bir erken secime kapi acilmssi ise, tatbikat gayet iyi gidiyor. Ama CHP ile hakikaten bir koalisyon yapilmasi istikametinde gorusmeler yapiliyor ise, bilinsin ki bu koalisyon AK P arti secmeninin gonlunde, ruhunda ve vicdaninda makes bulmayacaktir....
21 Temmuz 2015 13:32
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler