YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti TBMM'de bulunacak mı?
AK Parti TBMM'de bulunacak mı?
14 Mart 2014 00:07
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, muhalefetin TBMM'yi toplantıya çağırmasını değerlendirdi ve AK Parti'nin Meclis'te olup olmayacağını açıkladı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, muhalefetin TBMM'yi toplantıya çağırmasına ilşkin sorduğu soruya yanıt verdi.

Hüseyin Çelik, Başkent Öğretmen Evi'nde Şahsenem Çelik ve Ayten Yumuşak'ın düzenlediği Karma Resim Sergisi'nin açılışını yaptı. Çelik, açılışın ardından gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevapladı.

"Olumlu yanıt vereceğiz"

İlk olarak kendisine Meclis'te 4 bakan ile ilgili tezkereler için CHP'nin girişimiyle toplanacak Genel Kurul için partisinin tavrının olacağı sorulan Çelik, "Önce toplantı olmalı mı olmalı mı AK Parti'nin bu konudaki tavrı nedir size bazı bilgiler vereyim. Malumunuz yasalarımız gereği 110 milletvekilinin imzası olduğu zaman zaten TBMM toplantıya çağrılabiliyor. CHP tek başına zaten bu sayısı var. Diğer muhalefet partileri ile birlikte 184'ü bulmak gibi çabaları var. Buna da gerek yok. AK Parti hiçbir zaman Meclis'ten kaçan bir parti olmaz. Orası milletin meclisidir. Ne zaman makul bir zeminde bir çağrı söz konusu olursa tabi ki biz Meclis'te olacağız. Dolayısıyla muhalefetin Meclis'in toplanması çağrısına biz de olumlu cevap vereceğiz. AK Parti de Meclis'te bulunacak." şeklinde konuştu.

Çelik, fezlekelerin okunması konusunda ise "Fezlekelerin hangi bölümü okunacak hangi bölümü okunmayacak doğrusunu isterseniz o konuda detaylı bir bilgiye sahip değilim. TBMM Başkanı'nın, başkanlık yönetiminin bu konudaki tavrı nedir onu orada o gün birlikte göreceğiz. Mahkemelerin özellikle bir soruşturma ile ilgili bir gizlilik kararı olduğu zaman burası hukuk devleti ise orada azami derecede dikkat edilmesi gerekiyor. Ama dediğim gibi TBMM'de hangi bölümler okunur, orada nasıl bir tutum ortaya konur onu Meclis yönetimine bırakalım. Bu konuda ben detaylı bir bilgiye sahip değilim." diye konuştu.

"Rapor verildiği doğru değil"

Başbakan Erdoğan'ın son ABD ziyaretinde Hizmet Hareketi'ne ilişkin bir rapor verdiği iddiaları da sorulan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, "Böyle bir iddiadan böyle bir rapordan haberim yok arkadaşlar. O seyahat esnasında sayın Bülent Arınç bey görüşme yaptı ama Sayın Başbakan'ın bir rapor verdiğine dair bu bir iddiadır, eğer doğru olsaydı bizim haberimiz olurdu. Ben kesinlikle böyle bir iddianın doğru olmadığını düşünüyorum." diye kaydetti.

 

CİHAN

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler