YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti 'O' vekili uyardı
"Milletvekilimiz o sözlerinden dolayı uyarıldı"
AK Parti 'O' vekili uyardı
21 Şubat 2010 / 13:45 Güncelleme: 21 Şubat 2010 / 13:49

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, Kahramanmaraş milletvekili Avni Doğan'ın tepki çeken sözleriyle ilgili açıklama yaptı.

Doğan'ın ifadelerinin sadece kendisini bağlayacağını belirterek, ''kendisinin yaptığı yazılı açıklamayla sözlerine açıklık getirdiğini, pişmanlığını ortaya koyduğunu'' dile getiren Çelik, şunları kaydetti:

''Bu sözleri söylememesi gerektiğini, maksadını aşan sözler olduğunu ifade etmiştir. Biz parti olarak kurulduğumuz günden beri fişlemelere karşı hep tavır koyduk. Demokratik bir ülkede kimsenin fişlenmesini doğru bulmuyoruz. Kimseyi fişlemiyoruz, kimseyi fişlemeye niyetimiz yok. Böyle bir niyetimiz de, böyle bir eylemimiz de yok. Kimsenin de bizi veya halkı fişlemesini de arzu etmiyoruz.''

Hüseyin Çelik, Avni Doğan'ın sözlerinin bu çerçevede değerlendirilmesi gerektiğine işaret ederek, parti olarak bu sözleri tasvip etmediklerini, bu sözlerin arkasında olmadıklarını vurguladı.

Sözleriyle ilgili rahatsızlığın Doğan'a da iletildiğini kaydeden Çelik, ''Sayın Milletvekilli bu sözlerinden dolayı uyarılmıştır'' dedi.

Demokratik bir ülkede hiç kimsenin fişlenmesinin doğru kabul edilemeyeceğini, bunun tasvip edilemeyeceğini yineleyen Çelik, ''Kim yaptıysa yaptı. Biz başkalarının yaptığı yanlışlara ve hatalara düşmedik, düşmeyeceğiz'' diye konuştu.
AA

BU İŞİ VEKİLİ SEÇERKEN HALLEDİNİZ !
 // KARDEŞİNİZ
Milletin vekil listesini hazırlarken iş yapacak vekil seçinki bizim daha çok beklentilerimiz var.Parmak kaldıran karavanacı vekil istemiyoruz bu iş üç beş kişiylede olmaz,meclisin her konuda AB standardlarını çabucak geçmesi ve sıra onların eksikliklerinin düzeltilmesine gelmesi dileğiyle ağzı olan konuşmak için konuşmasın zamanı değil.Eğer sayınız çok geliyorsa azaltalım, paranız fazla geliyorsa azaltalım bakarsınız belki verimleri yükselir....
21 Şubat 2010 14:47
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler