YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti o ilçede rekor kırdı
AK Parti o ilçede rekor kırdı
08 Haziran 2015 20:17
AK Parti'ye ilçeler sıralamasında en fazla oy yüzde 90,77 ile Sincik'ten geldi.

AK Parti'yi 25. Dönem Milletvekili Genel Seçimi'nde en çok sevindiren ilçe, resmi olmayan sonuçlara göre yüzde 90,77 oy aldığı Sincik oldu.

Adıyaman'a 70 kilometre uzaklıktaki ilçedeki kayıtlı 11 bin 398 seçmenin 10 bin 95'i dün sandığa gitti. 81 oyun geçersiz sayıldığı seçimde, AK Parti 9 bin 84, HDP 513, MHP 107, Saadet Partisi 104, CHP 100 oy aldı. AK Parti'ye ilçeler sıralamasında en fazla oy yüzde 90,77 ile Sincik'ten geldi.

Türkiye rekoru kıran Sincik'i, Rize'nin Güneysu ve Malatya'nın Kale ilçesi takip etti. AK Parti Sincik İlçe Başkanı Şevket Öksüz, yaptığı yazılı açıklamada, Sincik halkının üzerine düşen görevi yerine getirdiğini belirtti.

Desteklerinden dolayı Sinciklilere teşekkür eden Öksüz, "İlerleyen ve gelişen Türkiye'nin kaosa ve istikrarsızlığa düşmesini arzu eden cenahlar bu seçimde de istediklerini bulamamışlardır. Yüce milletimiz bize yeni görev ve sorumluluklar vermiştir. Verilen mesajları daha iyi ve gerçekçi algılayacağımıza olan inancım tamdır" ifadesini kullandı. Yıllardır birinciliği kimseye kaptırmayan ilçenin, yine unvanına sahip çıktığını vurgulayan Öksüz, Sincik'teki gelişmelerin bir vefa örneği olduğunu kaydetti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ziyaret etmişti

Sincik ilçesi 10 Ağustos 2014 Cumhurbaşkanlığı seçiminde Recep Tayyip Erdoğan'ı yüzde 95,72 oyla en çok mutlu eden ilçe olmuştu. Erdoğan da 22 Mayıs'ta Sincik'i ziyaret etmişti. 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler