YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti istifa için ne dedi?
AK Parti'li Suat Kılıç, partisinden istifa eden İstanbul Milletvekili Murat Başesgioğlu için"Kendisine oy verenler için 23.dönemin sonuna kadar AK Parti'de kalmalıydı"dedi.
AK Parti istifa için ne dedi?
02 Temmuz 2010 / 17:21 Güncelleme: 02 Temmuz 2010 / 18:01

AK Parti Grup Başkanvekili Suat Kılıç, İstanbul Milletvekili Murat Başesgioğlu'nun istifasını, ''7 yıla yakın bir süre Bakanlık yapan bir isim, en azından 23. dönemin sonuna kadar AK Parti'de kalarak, kendisine oy verenlere karşı siyasi sorumluluğunu yerine getirebilirdi'' şeklinde değerlendirdi.

Kılıç, Başesgioğlu'nun AK Parti'den istifası konusunda şunları söyledi:

''2 dönem ve 7 yıla yakın bir süre Bakanlık yaparak siyasi kariyerinin en önemli bölümünü AK Parti çatısı altında geçiren bir ismin, en azından seçildiği 23. dönemin sonuna kadar AK Partide kalarak, kendisine oy verenlere karşı siyasi sorumluluğunu yerine getirmesi gerekirdi. AK Parti'de kalması, siyasetin doğası gereği kendisinden beklenen davranış olurdu. Ancak netice itibariyle tek taraflı bir işlem olan istifa yoluna gitmiştir. Kişisel görüşüdür, kendi kanaatidir.

Elbette ki AK Parti bu konuya ilişkin değerlendirmesini yapacaktır. Ama asıl olan, Sayın Başesgioğlu'nu seçenlerin yapacağı değerlendirmenin ne olduğudur, bu konudaki karar milletimize ait olan bir karardır.''

AK PARTİ'Lİ SALİH KAPUSUZ: İSTİFAYI SİZLERDEN ÖĞRENDİM

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, İstanbul Milletvekili Murat Başesgioğlu'nun istifasını gazetecilerden duyduğunu söyledi.

Kapusuz, TBMM Kulisinde gazetecilerin konuya ilişkin sorusuna, ''Bu partide 6,5 yıldan fazla bakanlık yapmış bir arkadaşımız. Açıkçası, gerekçesini filan da duymadım. İstifayı da sizlerden duydum'' karşılığını verdi.

Bir gazetecinin, ''Başka istifalar olabilir mi bir duyumunuz var mı? Size rahatsızlığını iletenler oldu mu?'' sorusunu ''Hayır. Ne diyelim? Bu ilişkiler takip edilir herkes tarafından. Siz, daha iyi takip edersiniz'' diye cevapladı.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız da Başesgioğlu'nun AK Parti'den istifasına üzüldüğünü söyledi.
AA

üzülmekmi
 // engin öz
sayı düştü diye üzülenler olabilir ben üzülmedim eğreti oturuyordu ak partide .....
02 Temmuz 2010 23:49
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler