YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti CHP ve MHP'yi sandığa gömecek!
AK Parti CHP ve MHP'yi sandığa gömecek!
17 Mart 2014 23:15
Başbakan Erdoğan'ın memleketi olan Rize'de, AK Parti açık ara önde. CHP ve MHP'nin adının bile geçmediği şehirde asıl hedef hemşehrileri Erdoğan'a, yakışır bir sonuç almak.

Türkiye'nin çayıyla ünlü şehri, yeşille mavinin içiçe girdiği Rize'de seçim havası bir başka geçiyor..

Çünkü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın memleketi... Onu çok seviyorlar. Son günlerde yaşanan tartışmalar ve ortaya atılan iddialar Rizelileri Başbakan Erdoğan'a sımsıkı bağlamış.

Bu seçimlerde birinci çıkmak bile onlara yetmeyecek. Hedef Türkiye'de oy yüzdesi ile birinci olmak.

Son 2 yerel seçimi kazanan AK Parti bu seçimde mevcut başkan Halil Bakırcı'nın yerine akademisyen bir isim olan Prof. Dr. Reşat Kasap'ı aday gösterdi.

Seçmenle kurduğu yakın ve samimi diyalog ile Reşat Kasap şimdiden Rizelilerin sahiplendiği bir isim olmuş..

'Allah'ın izniyle Rize'de Türkiye birincisi olacağız' diyen Kasap, dünya lideri çıkaran illerine de bu sonucun yakışacağını söylüyor.

En yakın rakibi bile 3'e katlıyor

AK Parti genel merkezinin yaptığı anketlerde Rize, partinin en rahat olduğu şehirlerden biri. Burada CHP ve MHP'nin yapılan anketlerde hiç şansı yok. AK Parti'ye en yakın parti Saadet...

AK Parti genel merkezin yaptırdığı ankette Rize'de ulaştığı oy oranı yüzde 67'yi geçmiş durumda. Bu oran Rize'yi Türkiye genelinde 3. sıraya yerleştirmiş.

Erdoğan'dan özel talimat var

Başbakan Erdoğan'ın memleketi olması itibariyle Türkiye'nin de dikkatin çeken bir olan Rize'de başkan adayı Reşat Kasap'a özel bir talimat da olmuş. 'Başbakanımız ilk adayların açıklandığı gün bana, Rize halkıyla üniversite öğrencilerini kaynaştırmamı istedi. Bu yönde adımlar atacağız. Çünkü kısa bir sürede Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi öğrenci sayısı bakımından Türkiye'nin önemli eğitim kurumlarından biri oldu. Şehrin ekonomisine de büyük etkisi oluyor' diyen Kasap, bunu da nasıl yapacaklarını şöyle açıkladı; Belediye koordinatörlüğünde meslek edindirme kursları açacağız. Bu kurslar daha çok toplumu hizmetiçi eğitime yönelik olacak. Vatandaşımız hangi yönden gelişmek istiyorsa o yönde bize başvuru yapacak. Biz de koordine edeceğiz. Üniversiteden öğretim elemanları yoluyla böyle bir çalışmamız olacak. Tabi biz nolardan böyle bir talep gelmesini beklemeden o yönde kurslar açacağız. Kurumlar arası koordinasyonu sağlayacağız.

Cemaat bizi pek etkilemeyecek

Devlet içinde görevlerinin dışına çıkıp illegal işler yapan kişilerin cemaat diye nitelendirilemeyeceğinin altını çizerek sözlerine başlayan Kasap, 'Biz de yıllarca cemaatten insanlarla birlikte çalıştık. Zaten şuan bile seçim çalışmalarını beraber sürdürdüğümüz cemaatten arkadaşlarım var' dedi.

'Cemaat oyları sizi nasıl etkileyecek?' sorumuza da Kasap şu yanıtı verdi: Türkiye'de en az etkilenecek olan il Rize'dir. Tüm hizmet hareketi içindeki oran yüzde 2'yi bulmaz. Türkiye genelinde AK Parti'nin karşısında kim güçlüyse onun destekleneceği yönünde bilgiler alıyoruz. Burada da Saadet adayını destekleyecekler.

Rize'de yapılanların üzerine hizmetler yapacağız

'Son 10 yıldır görevde olan AK Parti iktidarıyla Rize Belediyesi fiziksel ve alt yapı çalışmaları bakımında oldukça iyi yerlerde' diyen Reşat Kasap, mevcut başkan Halil Bakırcı'nın hizmetlerinin üzerine hizmetler ekleyeceklerini söyledi.

Kasap, 'Rize küçük bir il. Ancak yaz nüfsumuz 650 bine kadar çıkıyor. Belediyecilik faaliyetleriniz ne kadar iyi olursa olsun hep bir eksiklik olacaktır. Özellikle kadın ve çocuklar için yeterli alanımız yok. Sahaya indiğimiz andan bugüne hep kadınlar yolumuzu kesti. Park istiyorlar. Kadınlar kendi aralarında daha rahat edecekleri mekanlar istiyor. biz de bunların notunu alıp 30 Mart sonrası hızla yapmanın sözümüzü veriyoruz' dedi.

Erdoğan'a muhteşem karşılama

21 Mart'ta Başbakan Erdoğan'ın memleketinde miting yapacağını da anımsatan Kasap, 'Rize'de, mahalle toplantılarımız oluyor. Bu toplantılarda bile mini mitingler yapıyoruz. Bu süreçte başbakanımıza aşırı derecede bir saihplenme var. Cumhuriyet meydanında Rize tarihinin en büyük mitinglerinden birine hazırlanıyoruz. Başbakanımızı muhteşem bir şekilde bağrımıza basmak için sabırsızlanıyoruz' dedi.

10 numara projeler

Reşat Kasap, önceki gün '10 Numara Projeler' ismiyle tanıtttığı projeleri ise şöyle;

-Belediye blokları yeniden imar edilecek.

-Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi denizle buluşacak.

-Cumhuriyet Meydanı yeniden düzenlenecek, altına otoprak yapılacak.

-Salahra Tüneli projesi.

-Sahil düzenlemesiyle şehir halkı deniz manzarasına doyacak.

-Isırlık kent ormanı ve mesire alanı oluşturulacak.

-Çocuklar için Rize Harikalar diyarı oyun parkı ve sosyal donatı merkezi.

-Kadınlara özel sosyal yaşam merkezi. (el işi sergileri, spor, sanat faaliyetleri için modern merkez)

-Sahile Çay Çarşısı.. (Kentin simgesi olan çay, yabancı turistlere daha özel mekanda sunulacak)

-Kuzey-Güney birleşmesi (Kuzeye kurulan şehri, değişen ihtiyaçlar doğrultusunda güney ile birleştirecek proje)

 

HABER 7

Etiketler: , , , , , ,
FARK VAR SAADET VAR
 // EROL
MİLLETİN AKLINI HAFİFE ALMAYIN ...
18 Mart 2014 Salı 11:38
YÜZDE 70 İLE KAYBEDECEKSİNİZ
 // EROL
BÜYÜK GÜNAY VAR KÜÇÜK GÜNAH VAR BUDA BÜYÜK YALAN BEKAROĞLU BELEDİYE BAŞKANI OLACAK...
18 Mart 2014 Salı 11:37
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler