YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti binasına bomba
Erzuurm'da AK Parti İl binası önüne bomba bırakıldı... Parça tesirli bomba imha edildi. Patlamanın şiddetiyle çevrediki iş yerleri zarar gördü...
AK Parti binasına bomba
21 Temmuz 2010 / 12:03 Güncelleme: 21 Temmuz 2010 / 12:13

Erzurum'da AK Parti İl Binası önüne gece saatlerinde bırakılan parça tesirli bomba uzman ekipler tarafından fünye ile imha edildi. İmha sırasında patlamanın şiddetiyle çevredeki iş yerlerinin camları kırıldı.

Dün saat 24. 00 sıralarında iki kişi tarafından Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan AK Parti İl Binası önünde bulunan çöp kutusuna parça tesirli bomba bırakıldı. Daha sonra terörle mücadele ve istihbarat birimlerini anında harekete geçirdi. Bomba imha ekipleri şüpheli paketi incelerlerken, iki şüpheli Yukarı Mumcu'da yakalandı. Daha sonra biri yukarı Mumcu'da, Tebriz kapıda iki hücre evine baskın düzenlendi. Operasyonu Emniyet Müdürü İbrahim Çelik ve şube müdürleri yürütürken, operasyonlara Terörle Mücadele, İstihbarat ve Özel Harekat timleri katıldı.

Şüpheli paket uzman ekipler tarafından fünye ile patlatılarak imha edildi. Bu sırada çevredeki bazı işyerlerinin camları kırıldı.

Erzurum Emniyet Müdürlüğü yetkilileri olayla ilgili yardım ve yataklık yapan iki kişiyli birlikte toplam 4 kişinin yakalandığını ve sorgulandıklarını bildirdiler. (İHA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler