YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti binası önüne parça tesirli bomba
AK Parti teşkilat binası önüne bırakılan parça tesirli bomba mahallelinin dikkati sayesinde infilak etmeden imha edildi. Olay yerine bomba uzmanları çevre güvenliğini aldıktan sonra bombayı fünye ile patlattı.
AK Parti binası önüne parça tesirli bomba
03 Ocak 2012 / 08:09 Güncelleme: 03 Ocak 2012 / 08:12

AK Parti Ataşehir Mevlana Mahallesi teşkilat binasının önüne bırakılan parça tesirli el yapımı bomba polis ekipleri tarafından fünye ile patlatılarak etkisiz hale getirildi. 

Mevlana Mahallesi AK Parti teşkilat binasının önüne dün saat 23.30 sıralarında bir tiner kutusu bırakan şüpheliler hızla olay yerinden uzaklaştı. Şahsın hareketlerinden şüphelenen bir mahalleli, paketin içinden saat sesi geldiğini tespit etti. Mahalleli durumu polis ekiplerine haber verdi. Olay yerine gelen ilçe ekipleri sokağı trafiğe kapattıktan sonra bomba imha uzmanlarını çağırdı. Bomba imha uzmanları fünye yardımıyla paketi patlattı. Uzman ekip, patlayıcının el yapımı, parça tesirli olduğunu, şiddetinin artması için de çiviyle güçlendirildiğini belirledi. Olay yeri inceleme ekipleri geniş çaplı araştırma yaptı.

AK Parti Mevlana Mahallesi teşkilat başkanı Mehmet Tellioğlu, olayda ölen ya da yaralananın bulunmadığını belirtti. Polis kaçan şahısları yakalamak için çalışma başlattı.

Cihan

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler