YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
AK Parti 100 bin kişiyle Arena'ya çıkıyor
AK Parti, İstanbul İl Kongresi’ni Galatasaray’ın 52 bin seyirci kapasiteli Türk Telekom Arena Stadı’nda yapmaya hazırlanıyor.
AK Parti 100 bin kişiyle Arena'ya çıkıyor
27 Mart 2012 / 09:28 Güncelleme: 27 Mart 2012 / 09:33

Stadyumun çim alanı da dikkate alındığında 100 bine yakın kişinin katılımı hedeflenen bu kongre büyük bir gövde gösterisine dönüştürülecek. Başbakan Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla Mayıs ayı içinde yapılması planlanan İstanbul İl Kongresi, Ak Parti’nin son MYK toplantısında gündeme geldi. Parti yöneticileri, İstanbul’da kongrelere katılımın fazlalığından kalabalıkları sığdıracak salon bulmakta zorlanılmasından yakındı. Bunun üzerine kongrenin yapılabileceği yerler üzerinde duruldu. Seçenekler arasında Galatasaray’ın Türk Telekom Arena Stadı da gündeme geldi. Erdoğan’ın da sıcak baktığı bu seçenek üzerinde çalışılması talimatı verildi.

Bir Ak Parti yöneticisi Hürriyet’e, “Evet, çok büyük katılımlarla gerçekleştirdiğimiz İstanbul İl Kongremizin Türk Telekom Arena Stadyumu’nda yapılması da seçeneklerimiz arasında. Stadyumlarda daha önce de kongreler yaptık. Diyarbakır ve Kahramanmaraş’ta kongrelerimizi de stadyumlarda yapmıştık. Şimdi de İstanbul’da bunu gerçekleştireceğiz, çünkü kongremize gelen büyük kalabalıkları sığdıracak salon bulmakta gerçekten zorlanıyoruz” dedi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler