YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Aileler arasında çatışma çıktı
Mardin'in Mazıdağı ilçesine bağlı Yeşilköy Köyü'nde iki aile arasında çıkan silahlı kavgada, ilk belirlemelere göre 2 kişi öldü, 10 kişi yaralandı.
Aileler arasında çatışma çıktı
16 Mayıs 2011 / 09:29 Güncelleme: 16 Mayıs 2011 / 13:09

Mardin'in Mazıdağı ilçesine bağlı Yeşilköy köyünde iki aile arasında çıkan ve 2 kişinin ölümüne neden olan olayda yaralanan 10 kişiden 3'ünün durumunun ağır olduğu belirtildi.

Yeşilköy köyünde sabah, Akak ve Tunç aileleri arasında biriken yağmur suyunun tahliyesi ve okul duvarının yıkımı nedeniyle çıkan tartışmanın ardından çıkan silahlı kavgada yaşamını yitirenlerin Musa Tunç (46) ve Boze Tunç (51) olduğu belirlendi.

Yaralanarak, Diyarbakır ve Mardin'deki hastanelerde tedavi altına 10 kişiden Azize Akak, Ahmet Akak ve Şahin Tunç'un hayati tehlikesinin bulunduğu bildirildi.

Diğer yandan, kavgayla yürütülen soruşturmada Tunç ve Akak ailelerinden bazı kişiler gözaltına alındı. Mazıdağı İlçe Jandarma Komutanlığı ekipleri, yeni bir kavganın yaşanmaması için köyde güvenlik tedbiri aldı. Köye gelenlerin, kimlik kontrolü ve üst araması yapıldıktan sonra girişine izin veriliyor.

Akak ve Tunç aileleri arasında biriken yağmur suyunun tahliyesi ve okul duvarının yıkımı nedeniyle çıkan tartışmanın ardından yaşanan silahlı kavgada 2 kişi hayatını kaybetmiş, 10 kişi yaralanmıştı.
 

İKİ AİLE BİRBİRİNE GİRDİ

Mardin'in Mazıdağı ilçesinde iki aile arasında çıkan silahlı kavgada 2 kişi öldü, 10 kişi yaralandı.

Edinilen bilgiye göre, Mazıdağı'na bağlı Yeşilköy köyünde yaşayan Akak ve Tunç aileleri arasında biriken yağmur suyunun tahliyesi yüzünden çıkan tartışma kavgaya dönüştü.

Uzun namlulu silahların da kullanıldığı kavgada ilk bilgilere göre 2 kişi öldü, 10 kişi yaralandı.

Yaralılar, Diyarbakır ve Mardin'deki hastanelere kaldırıldı.

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler