YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ailecek darbeci çıktılar!
15 Temmuz ihanetine karışan FETÖ’cü askerlerin sadece boşanmakla kalmadıkları, ailelerini yurt dışına kaçırdıkları da öğrenildi
Ailecek darbeci çıktılar!
27 Eylül 2016 / 07:23 Güncelleme: 27 Eylül 2016 / 07:28

Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçları Soruşturma Bürosu Başsavcı Vekili Necip Cem İşçimen’in koordinesinde ve savcıların yoğun mesaisiyle yürütülen darbe soruşturması derinleşiyor.

Darbe girişimi öncesinde FETÖ’cü çeteye üye askerler ve bazı yargı mensuplarının deşifre olmamaları için eşlerinden boşandıkları tespit edilmişti. Bu isimlerin, eşlerini ve çocuklarını garantiye almak için ileri bir adım daha atarak, ailelerini yurt dışına yolladıkları tespit edildi.

Soruşturma kapsamında 15 Temmuz öncesinde FETÖ’cü askerlerin her türlü senaryoya karşı hazırlık yaptıkları ortaya çıkmıştı. Yaklaşık 20 civarında paşanın eşlerini ve çocuklarını yurt dışına gönderdiği belirtildi. Kalkışma başarıya ulaşsaydı bunların daha sonra Türkiye’ye döneceği kaydedildi.

 Darbe soruşturmasında ayrıca, söz konusu paşaların eşlerinin HTS (telefon kayıtları) kayıtlarına bakıldı.

15 Temmuz gecesinde paşaların eşleriyle hiçbir telefon kaydı olmadığı görüldü. Bu durum ise darbenin bilinirlik boyutunun ne kadar geniş olduğu soruşturma kapsamında değerlendiriliyor.

 

TÜRKİYE GAZETESİ

sultan hamit havalimanı mı,silivri mhk. salonu mu..
 // hursit dilaver
bu mahkemeler eger yeni salonların yapılmasını falan bekliyorsa, bu aileler ülkeye girer, silivriden de özel izin alınarak eşleriyle görüşür, ve sonra da silivri deki yazlıklarda ev kiralarlar.unutmayın emi. bu arada o salonu yapan taşaron da fetöcü mü bakın bakalım. acaba o salon mu önce bitecek, yoksa sultan hamit havalimanı mı..3 havalimanının adını da koymuş olduk yani.( TARİHE GEÇSİN).ama mahkemeler hala başlamadı. bu iş tavsayacak beyler.bunlar ellerini güçlendirip bizi suçlu edecek....
27 Eylül 2016 Salı 15:34
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler