YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ahmet Türk'ün torunundan bombacıya yardım
İstanbul'da bombalı saldırı planlarken yakalanan PKK'lı terörist Sinem Oğuz'a Mardin Belediye Başkanı Ahmet Türk’ün torunu Heja Türk’ün yardım ettiği ve “Terör örgütü üyesi olmak, yardım ve yataklık” suçundan tutuklandığı ortaya çıktı.
Ahmet Türk'ün torunundan bombacıya yardım
24 Şubat 2016 / 09:45 Güncelleme: 24 Şubat 2016 / 09:47

İstanbul’a saldırı planlarken yakalanan PKK’lı bombacı Sinem Oğuz’a, Mardin Belediye Başkanı Ahmet Türk’ün torunu Heja Türk’ün yardım ettiği ortaya çıktı.

İstanbul Emniyeti’ne bağlı istihbarat polislerinin yaptığı operasyonla büyük bir facia önlendi. Sinem Oğuz isimli kadın bombacı, Diyarbakır’a bombaları almaya gittiği sırada canlı bomba Hişyar Aydın ile birlikte yakalandı. 

Tutuklanarak cezaevine konulan iki kadın eylemcinin Ankara saldırısıyla eş zamanlı bir eylem hazırlığında olduğu ortaya çıktı. Soruşturma kapsamında ise 5 kişi tutuklanarak cezaevine konuldu. 
Tutuklananlar arasında Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Türk’ün torunu Heja Türk’ün de olduğu belirtildi. Heja Türk’ün, bombacı Sinem Oğuz’un saklamasına yardım ettiği tespit edildi. 

CEZAEVİNE KONULDU

“Terör örgütü üyesi olmak, yardım ve yataklık” suçundan tutuklanan Türk’ün, Boğaziçi Üniversitesi Amerikan Dili ve Edebiyatı Bölümü’nden mezun olduğu ve Colombiya Üniversitesi’nde yüksek lisans yapmak için bu yıl kaydını yaptırdığı da öğrenildi. 

 // Hasan
Armut dibine düşermiş...
24 Şubat 2016 14:54
 // Fenerli
Neden bu herif bozuntularının kimse haddini bildirmiyor...
24 Şubat 2016 10:59
Sasiracak
 // uykucu
ne var anlayamadim?...
24 Şubat 2016 Çarşamba 10:07
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler