YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ahmet Şık'a destek mektubu
Ahmet Şık'a destek mektubu
28 Mart 2011 14:53
Ergenekon soruşturması kapsamında tutuklanan gazeteci Ahmet Şık'a destek mektubu gönderildi.

İstanbul Tabip Odası çalışanlarından, Türkiye Sosyal Sigortalar, Eğitim, Büro, Ticaret, Kooperatif ve Güzel Sanatlar İşçileri Sendikası üyesi bir grup, ''Ergenekon'' soruşturması kapsamında tutuklanan gazeteci Ahmet Şık'a destek mektubu gönderdi.

Sirkeci'deki Büyük Postanenin önünde toplanan grup adına, Yılmaz Bozkurt, Ahmet Şık'a gönderilmek üzere hazırlanan mektubu okudu.

Grup, daha sonra mektubu postaladı.

''Sevgili Ahmet, merhaba'' diye başlayan mektupta, ''Birebir tanışmasak da seni bir kardeş, arkadaş, mücadele dostu sıcaklığıyla biliyor, tanıyoruz artık. Kelimenin gerçek anlamıyla 'Hepimiz Ahmetiz, okuyan, düşünen, yazan, düşündüğünü cesaretle söyleyen, biat etmeyen herkes birer Ahmet artık'' denildi.

Şık'ın kitap taslağına el konulmasına ilişkin kararın eleştirildiği mektupta, şu ifadelere yer verildi:

''Ama ne yaparlarsa yapsınlar sol memenin altındaki cevahiri karartamıyorlar, karartamayacaklar. Aklın, vicdanın sesini susturamayacaklar. Seni Fadime annenin ikinci Metin'i, Hrant'ın kardeşi, ezilen, horlanan, eşitlik, demokrasi ve adalet isteyenlerin yoldaşı olmaktan alıkoyamayacaklar. Mahpusluk zor biliyoruz ama umut ediyoruz ki yüreği seninle atanların sevgisi, dayanışması, durumu biraz olsun hafifletecektir. Seni sevgiyle kucaklıyor, en içten duygularımızla selamlıyoruz.''

AA

YAZIKLAR OLSUN
 // AHMET HANCIOĞLU
HALA BU İNSANLARI DESTEKLEYEN SAVUNAN İNSANLAR VAR YA. YAZIKLAR OLSUN....
28 Mart 2011 17:11
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler