YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ahmet Özal babasını öldürenleri biliyordur!
‘Turgut Özal’a suikast’ davasının tek sanığı emekli Tuğgeneral Levent Ersöz, “Ahmet Özal’ın dediklerine bakınca, babasını öldürenleri biliyordur ve açıklamalıdır” diye konuştu.
Ahmet Özal babasını öldürenleri biliyordur!
11 Eylül 2014 / 08:27 Güncelleme: 11 Eylül 2014 / 08:35

"8. CumhurbaşkanıTurgut Özal’a suikast" suçundan yargılanan emekli Tuğgeneral Levent Ersöz, suçlamaları reddederken, "Bu dava F tipi çetenin elemanları vasıtasıyla açılmıştır. Maksat geniş ve üst rütbeli generalleri bu kumpas kazanına sokmaktı" iddiasında bulundu.

Ersöz, Ankara 4. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya sağlık sorunları nedeniyle tekerlekli sandalyede katıldı.

Ersöz, ifadesinde şu çarpıcı ifadeleri sıraladı:

Özal biliyordur

Ahmet Özal, neden 20 yıl beklemiştir, öncelikle bunu açıklamalıdır. 1988 yılında babasının Türki Cumhuriyetleri gezisinde zehirlendiğini söylemiştir. Ahmet Özal’ın dediklerine bakınca, babasını öldürenleri biliyordur ve açıklamalıdır.

F tipi çete

Bu dava F tipi çetenin elemanları vasıtasıyla ahlaksız, onursuz, müfteri, 2 gizlenmiş tanığın ifadesiyle açılmıştır. .

Tartışma yaşandı

Bu arada Özal’ın avukatı Hasan İşgüzar ile Ersöz arasında JİTEM tartışması yaşandı. Özal’ın öldürüldüğünü iddia eden İşgüzar, Gölbaşı Oğulbey Kışlası’ndaki kozmik odanın aranması talebinde bulunmaması için mektupla tehdit edildiğini açıkladı.

İşgüzar, “Katiller bulunsun. Recep Tayyip Erdoğan’ın yedinci kattaki ofisine bile lav silahıyla ateş ediliyorsa, bu yapı ortaya çıkarılmalıdır. Seferberlik Tetkik Kurulu’nun kozmik odası aranmıştır. Ama gerçek girilmesi gereken kozmik oda, Gölbaşı Oğulbey Kışlası’ndadır” dedi. Gizli tanığın duruşmadan önce dinlenmesine karar verildi. Duruşma 12 Kasım’a ertelendi.

Duruşmaya tekerlekli sandalyede katıldı

Duruşma çıkışında soruları yanıtlayan Semra Özal’ın avukatı Hasan İşgüzar, bir komutanın yargılanmasından rahatsızlık duyduğunu belirterek, “Ancak bir gerçek var ki rahmetli Turgut Özal öldürüldü. Maalesef hâlâ derin devlet var” dedi.

 

HABERTÜRK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler