YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ahmet Hakan yazdı: Hayrünnisa Gül Fırtınası
Gazeteci - Yazar Ahmet Hakan, bugünkü köşesinde Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül'ün geçtiğimiz gün yaptığı açıklamayla ilgili bir yazı kaleme aldı.
Ahmet Hakan yazdı: Hayrünnisa Gül Fırtınası
22 Ağustos 2014 / 10:40 Güncelleme: 22 Ağustos 2014 / 11:13

İşte Ahmet Hakan'ın Hürriyet'te yayımlanan 'Hayrünnisa Gül fırtınası' başlıklı yazısından o bölüm:

Bugünlerde şehirlerimizin duvarlarına “Hayrünnisa Gül’ün askerleriyiz” diye sloganlar yazılırsa hiç şaşırmayacağım.

Süper laik semtin süper laik kafesinde yan masadan yükselen bir cümle: “Ay vallahi parti kursun, anında üye yazılırım.”

Hayrünnisa Hanım’ın “İntifada başlatacağım” demesi üzerine... Sözlüklerde en çok aranan sözcük “intifada” sözcüğü olmuş.

Bir sonraki Cumhurbaşkanlığı seçiminde CHP ile MHP’nin “çatı adayı” aramasına, “Ekmek için Ekmeleddin” falan diye zorlama sloganlar üretmesine gerek kalmadı. “Çatı aday”: Hayrünnisa Gül. Hem sloganları da hazır: “İntifada” ve “28 Şubat’tan beter”.

Hayrünnisa Hanım “Ben üzülmeyeyim diye Abdullah Bey interneti kesiyordu” dedi ya... Sosyal medyada espri anında patlatıldı: “Hükümet üzülmesin diye internet yasasını anında onaylayan Abdullah Bey’in, siz üzülmeyin diye interneti kesmesine hiç şaşırmadık Hayrünnisa Hanım...”

Bir arkadaşım, “Sakın o ‘Fuat Avni’ denilen şahıs, Hayrünnisa Gül olmasın?” dedi. Çok güldüm.

Yeni işittim: Nargile kafelerinde “Hayrünnisa Hanım hangi gazetecilerin elini sıkmaz” oyunu oynanıyormuş... Listeler, kahkahalar falan gırla imiş.

Kulislerde merak edilen bir konu: Bugün yaşananlar, Hayrünnisa Hanım’ın iddia ettiği gibi 28 Şubat’tan beterse... Bugünün Çevik Bir’i kim? Yoksa yoksa... Bizim Abdülkadir Selvi mi?

Yine kulislerde yine merak edilen başka bir konu: Abdullah Gül, Hayrünnisa Hanım’ın çıkışını “Helal olsun, benim diyemediklerini dedin” diye mi karşıladı? Yoksa “Ne gerek vardı, başımızı belaya soktun” diye mi karşıladı?

ELİNİN MANTISIYLA
 // DADAŞ
Elinin Mantısıyla Boşboğazlık Ederse İşte Böyle Madara Olur Eşinide Zor Durumda Bırakır. ...
22 Ağustos 2014 Cuma 11:14
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler