YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ahmet Gündoğdu'dan Selahattin Demirtaş'a sert çıkış
Kanal A'da Gözden Kaçanlar programına konuk olan Memur-sen eski Başkanı ve AK Parti Ankara Milletvekili Adayı Ahmet Gündoğdu HDP lideri Demirtaş'ın Taksim için yaptığı tanımlamaya sert çıktı.
Ahmet Gündoğdu'dan Selahattin Demirtaş'a sert çıkış
02 Mayıs 2015 / 05:42 Güncelleme: 02 Mayıs 2015 / 08:37

Kanal A yayın Koordinatörü Fahrettin Damga'nın hazırlayıp sunduğu 'Gözden Kaçanlar'a konuk olan Memur-sen eski Başkanı ve AK Parti Ankara Milletvekili Adayı Ahmet Gündoğdu, HDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş'ın Taksim'e yönelik Kudüs benzetmesine sert çıktı ve "Demirtaş eğer Taksim'e gitmemişse demek ki Taksim'in de dindarı değilmiş. Demek ki Taksim hacısı da olamadı" dedi.

İşte Ahmet Gündoğdu'nun o sözleri:

"Bu sene HDP Genel Başkanının çıkışı ile ayrı bir boyut kazandı. İşte "Hacca giden Müslümanlar için Kâbe neyse Taksim odur" dedi. Yahu böyle saçma şey olur mu? Ben bugün Demirtaş'ı takip edemedim. Taksim'de değilse demek ki Taksim'in de dindarı değilmiş. Demek ki Taksim hacısı da olamadı. Bu ne demekse...

Arkasından çok daha talihsiz bir tanım yapmış. "Kudüs İsrail için ne ise Taksim bizim için odur" demiş. Hayır Kudüs İsrail'in değil. İsrail 1908 yılında oraya İttihat ve Terakkicilerin peşkeş çekmesi ile gecekondu devlet gibi konumlanan bir devlettir. Kudüs Müslümanlarındır. İslam'ındır. Başka dinlerin de kutsal mekanları vardır ama Müslümanların birinci kıblesidir.

Yani 1 Mayıs emekçilerin gözüne gireceğim diye milyarlarca Müslüman'ın değerlerini hor görmek, aşağılamak çok yakışık alır gibi değil ama zaten bugünlerde sadece 1Mayıs değil kimin eli kimin cebinde belli değil."

KANALAHABER / ÖZEL İÇERİK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler