YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ahmet Davutoğlu o soruyu yanıtsız bıraktı
Ahmet Davutoğlu o soruyu yanıtsız bıraktı
15 Ağustos 2014 15:52
Bir takım ziyaretlerde bulunmak üzere Kars'a gelen Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Başbakanlık sorusunu yanıtsız bıraktı.

Bakan Davutoğlu’nu havaalanında Vali Günay Özdemir, Vali Yardımcısı Cevat Uyanık, AK Parti İl Başkan Yardımcısı Adem Çalkın, İl Emniyet Müdürü Ercan Çakmak ve partililer karşıladı.

Havaalanından Valiliğe geçen Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, burada valilik defterini imzaladıktan sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Bakan Davutoğlu, basın mensuplarının ‘Efendim Başbakanlık için sizin isminiz geçiyor’ sorusunu ise Bakan Davutoğlu, "O konulara girmeyelim" diyerek yanıtlamadı.

Bakan Davutoğlu, “Kars için çok önemli bir gün. Fethihin 950. Yıldönümü vesilesiyle de Harakani Hazretlerini ziyaret edeceğiz. Kars bizim açımızdan Malazgirten önce gönül erenleri tarafından feth edilmiş. Sonra da gerçek fetih gerçeklemiş. Anadolumuzun Kafkasya ile irtibatını kuran serhat şehrimiz. Bu vesileyle Kars’ın fethini bir kez daha kutluyorum” dedi.

Kendisinin 80’li yıllarda eşinin mecburi hizmeti dolayısıyla karsta bulundupunu ifade eden eden Davutoğlu, Kars’ta olmaktan mutluluk duyduğunu belirtti.

Valilik ziyaretinde gazetecilerin ‘Efendim Başbakanlık için sizin adınız geçiyor?’yönündeki sorusunu, Davutoğlu, bu konulara girmeyelim diyerek cevapsız bıraktı.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler