YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ahmet Davutoğlu İtalya'ya gidecek
Ahmet Davutoğlu İtalya'ya gidecek
05 Mart 2014 19:48
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Libya'ya destek amaçlı düzenlenen Uluslararası Bakanlar Konferansı'na katılmak üzere yarın İtalya'nın başkenti Roma'ya gidecek.

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, ikincisi düzenlenen konferansın Libya'nın güvenlik, savunma ve adalet alanlarındaki ihtiyaçlarının belirlenmesi, öncelikli ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik eşgüdümün sağlanması, böylece Libya'nın güvenlik ve istikrara kavuşması sürecinin hızlandırılması amacıyla yapılacağı belirtildi.

Açıklamada şunlara yer verildi:

''İlk toplantıda mutabık kalınan hususlarda Libya'ya sağlanan uluslararası desteğin gözden geçirilmesi ve artırılmasına yönelik önemli bir fırsat teşkil edecek olan konferansta ülkemizi, ilk toplantıda olduğu gibi Sayın Bakanımız temsil edecektir.

Libya'ya ikili düzeydeki desteğimizin yanı sıra, ülkede etkin demokratik kurumların inşasına ve sürdürülebilir bir siyasi, ekonomik ve sosyal yapının tesisine yönelik uluslararası çabalara katkılarımız, söz konusu konferans vesilesiyle bir kez daha teyit edilmiş olacaktır.''

Toplantının ilki 12 Şubat 2013'te Paris'te düzenlenmişti.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler