YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ahmet Davutoğlu: İhsanoğlu cahil
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu İhsanoğlu'na yüklendi. İhsanoğlu'nun "Sadece Türkler kaçırılıyorlar" sözünü eleştiren Davutoğlu, "Eğer bunu bilmiyorsa cahilliktir. Eğer bunu sadece Cuhmurbaşkanı adayıysa yapıyorsa bu zaten gayri ahlaki bir tutumdur" dedi
Ahmet Davutoğlu: İhsanoğlu cahil
17 Temmuz 2014 / 19:49 Güncelleme: 17 Temmuz 2014 / 19:54

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu NTV'de katıldığı programda Gazze'de yaşanan insanlık dramını değerlendirdi. Şu anda dünyada Gazze için ses çıkartan ülkenin Türkiye olduğunu söyledi ve İsrail dışişleri bakanını ciddiye almadığını söyledi. Açtı aday İhsanoğlu'nun açıklamalarınaysa sert tepki gösterdi.

İşte Ahmet Davutoğlu'nun o açıklamaları:

İsrail bu hareketlarda savaş hukuku da ihlal ediyor. Ateşkes ilan edilsin ama İsrail'in kontrol edilebilsin.

Mısır şimdi tünelleri ve refah kapısını kapattı. İsrail bastıracağı kadar bastırdı. Müslüman ülkelerinin durumu ortada. Tek güçlü ses Türkiye'den ve Katar'dan çıkmakta.
Şalid takasında serbest bırakılan tüm Filistinliler yeniden tutuklandı. Tünelleri kapatırsanız havalimanı açacaksınız.

Tüm ülke abluka altında

Her yerden abluka altına alınan bir ülke olabilir mi? Ateşkesin devamlı olması lazım.
İsrail dışişleri bakanını asla ciddiye almadım. İşgal ettiği yerlerde tasfiye edilmesini istiyor insanların.

Türkiye masum insanların canını düşündü diye mi ateşkesi bozuyormuş. İsrail istiyor ki Filistin halkı sahipsiz kalsın. Böyle bir şey olur mu!

İsrai'in tutumu ortadadır

Bugün ateşkes ilan ediyor ertesi gün bozuyor. Bu düzen sürdürülebilir değil. Bazı Arap ülkeleri ve İsrail'in tutumunu gördüğüm zaman çok umutlu değil ama umutsuz da değilim.
Davutoğlu, İhsanoğlu'nun sadece Türkler kaçırıyorlar sözünü şöyle değerlendirdi.
Libya'da ABD büyükelçisi kaçırıldı.Fransa'nın büyükelçiliği basıldı. Somali'de ABD büyükelçisi öldürüldü.

İhsanoğlu cahil ve gayri ahlaki

Kendisi bunu bilmiyorsa en masum hali bu işin adı: cehalet olur. Eğer bunu bilmiyorsa cahilliktir. Eğer bunu sadece Cuhmurbaşkanı adayıysa yapıyorsa bu zaten gayri ahlaki bir tutumdur.

2 yıl önce ne söylüyordun?

Şimdi Beşir Esed için 7 yıl daha görevde bunu görmezden gelemeyiz diyor. Bu şimdi mi aklınıza geldi.  Adamın 2 yıl önce Beşir Esed'e neler söylediğini ortaya koyarlar. İslam işbirliği teşkilatında görev alırken başka bir şey söyleyeceksiniz, şartlar değiştiğinde başka bir şey söyleyeceksiniz. Suriyeli mülteciler hakkında söyledikleri ortadadır.

İhsanoğlu'na kritik soru

Afganistan’dan Yemen’e kadar vatandaşlarımızı nasıl kurtardığımız biliniyor. Maruz görülmez de cehalet anlamında… Biliyor da bizi, Sayın Başbakan’ı zor durumda bırakmak için yapıyorsa bu ahlaki bir problemdir. ‘Türkler kaçırılmaya en müstahak millettir’ demek mi istiyor. Yarın olmaz ya, cumhurbaşkanı olursa tavrını izah etmek durumunda kalacaktır. Kılıçdaroğlu gibi Beşşar Esed’i eleştirmiyor. Olmaz ama yarın cumhurbaşkanı olursa bunları sınırdışı mı edecek?

 

HABER7

20:33
 // Ahmet
Doğru ama eksik. Aynı zamanda kötü niyetli. O dış güçleri çok ama çok iyi bilir. Rabbim bu millete bu yüzyılda ümit vermişlen,elinde nacakla ortaya çıktı....
17 Temmuz 2014 20:33
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler