YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ahmet Davutoğlu geri dönüyor
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Irak'ta yaşananlar nedeniyle New York ziyaretini yarıda kesip Türkiye'ye dönüyor.
Ahmet Davutoğlu geri dönüyor
11 Haziran 2014 / 18:20 Güncelleme: 11 Haziran 2014 / 18:23

Irak'ın Musul kentini ele geçiren Irak Şam İslam Devleti (IŞİD) terör örgütünün Türkiye'nin Başkonsolosluğu'na saldırdığı öne sürüldü.

Musul'u dün sabah ele geçiren ve diğer kentlere doğru ilerleyişi süren IŞİD militanlarının, kent merkezindeki Türkiye Başkonsolosluğu'na saldırı düzenlediği iddia edildi.

Gelişmeler üzerine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, bazı bakan ve üst düzey bürokratlarla bir araya geldi. Erdoğan'ın başkanlığındaki toplantıya Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Dışişleri Bakan Yardımcısı Naci Koru, MİT Müsteşarı Hakan Fidan ve Genelkurmay Harekat Başkanı Korgeneral Erdal Öztürk katıldı.

Bu arada, Birleşmiş Milletler'de temaslarda bulunan ve Genel Sekreter Ban-ki Mun ile görüşecek olan Dışişleri Bakanı Davutoğlu, son gelişmeler üzerine programını iptal ederek Türkiye'ye dönmek üzere yola çıktı.

Başbakanlık kaynakları, Türkiye Başkonsolosluğu başta olmak üzere kentteki gelişmelerin yakından takip edildiğini, önümüzdeki saatlerde Dışişleri Bakanlığı tarafından açıklama yapılacağını kaydetti.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ise Musul'daki gelişmelerle ilgili bilgi almak üzere Dışişleri Bakan Yardımcısı Koru'yu Çankaya Köşkü'ne çağırdı.

 

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler