YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ahmet Davutoğlu: Gereği yapılacak!
New York'ta açıklama yapan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Musul'daki baskın ile ilgili "Kimse gereğinin yapıldığı konusunda şüpheye kapılmasın" dedi.
Ahmet Davutoğlu: Gereği yapılacak!
11 Haziran 2014 / 18:59 Güncelleme: 11 Haziran 2014 / 19:35

Musul'daki gelişmelere ilişkin açıklama yapan Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, "Musul'daki diplomatik misyonumuzun güvenliği her şeyden önce Irak devletinin sorumluluğu ve o devletin devlet olmasının gereğidir" dedi.

Davutoğlu, konuşmasında öne çıkan bazı başlıklar şöyle:

"Vatandaşlarımıza herhangi bir şekilde halel geldiğinde bunun karşılıksız kalması mümkün değildir. Türkiye'nin kudretini kimse test etmeye kalkmamalıdır"

"İlk andan itibaren istihbarat birimlerimiz, güvenlik görevlilerimiz ve diplomatlarımız bütün kanalları kullanarak vatandaşlarımızın ve görevlilerimizin sağlıkları ve selametleri konusunda her türlü tedbiri almışlardır. Şu dakika itibariyle de sağlıklarından ve güvenliklerinden belli ölçülerde haberdarız"

"Vatandaşlarımıza, görevlilerimize gelebilecek herhangi bir zarar en şiddetli şekilde mukabele görür. O bakımdan herkesin bunu da göz önüne alarak bizden ve bizim kudretimiz, vatandaşlarımızın güvenliği konusunda alacağımız tedbirlerden de şüphe etmemesi iktiza eder"

"Biz riskler yükseldiğinde her zaman olduğu gibi tahliye talimatı gönderdik iki gün önce gece ancak çatışmaların yoğunlaşması sebebiyle nihai tahliyenin güvenlik içinde yapılabilmesi için kararı oradaki arkadaşlarımızın takdirine bıraktık. Çünkü Irak merkezi hükümeti de yerel otoriteler de 8 görevlimizin güvenlik şartları temin edilmeden tahliyesinin dışarıda doğuracağı risk, içerde kalmaları riskinden daha yüksek olduğu bilgisini bize ilettiler. Çünkü sokak sokak süren çatışmalar vardı ve aralarında aile mensuplarının da olduğu böylesine hassas bir grubu bulundukları yerden çıkarmak daha büyük bir risk ifade ediyordu"

hepsi boş
 // ethem
hükümet boş boş konuşmaktan bir şey yapmıyor. hükümet istifa etmeli.bayrak olayında da tavırlarını gördük. cözüm süreci diye bir safsata çıkarmışlar güney doguyu PKK ya teslim etmiş durumda....
11 Haziran 2014 Çarşamba 21:38
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler