YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ahmet Atakan'ın doktoru da çark etti!
Ahmet Atakan'ın doktoru da çark etti!
12 Eylül 2013 21:51
Türkiye'yi karıştıran Hatay'daki ölümün polise mal edilmesinde onun sözleri referans oldu. Dr. Selim Matkap, gerçeği 1 gün sonra gerçeği itiraf etti.

Hatay'da çıkan olaylarda hayatını kaybeden Ahmet Atakan için "yüksekten düşme değil, kafa travması" şeklinde açıklama yapan Hatay Tabip Odası Başkanı Dr. Selim Matkap bu iddiasından vazgeçti.

Türkiye Gazetesine konuşan Dr. Matkap, ortaya çıkan görüntüler ve diğer delillerden sonra Ahmet Atakan'ın ölüm sebebinin yüksekten düşme olduğunu kabul etti.

Dr. Matkap, "Biz Adli Tıp Raporunda ölüm olayının nasıl gerçekleştiğini anlatmayız. Neden öldüğünü anlatırız. Ahmet Atakan olayında da Antakya Devlet Hastanesi'nde adli tıp uzmanlarının yaptığı ve benim de katıldığım ilk muayenede künt travma sonucu beyin kanaması nedeniyle öldüğü saptandı. Elle yaptığımız ilk muayenede kafasının sol iç tarafında çökme kırığı olduğunu ve kafa travması nedeniyle etrafında morarma olduğunu gördük. Yeniden canlandırma sırasında akciğerlerinde 110 cc kanama tespit ettik. Akciğerleri kanla dolmuştu.

Elde iki tane veri vardı kafa travması ve akciğerlerinin kanla dolması. Ayrıca yüksekten düşmelerde, ellerde ve ayaklarda da kırılma olur. Bunlar da yoktu. Detaylı değerlendirme yapabilmek için savcılık açık otopsi yapılmasını talep etti ve Adana Adli Tıbbına gönderildi. Ancak bu sırada Valilik yüksekten düşme diye açıklama yaptı. Benim itirazım buna oldu ve 'Yüksekten düşme yok, ilk belirlemeler kafa travması sonucu öldüğünü gösteriyor' dedim. Çünkü benim soruya cevap verdiğim sıradaki veriler onu gösteriyordu" dedi.

Matkap şöyle konuştu:

"Açık otopsinin yapıldığı Adana Adli Tıbbı'nın Raporu'nda omurilik kopması, iç organ yaralanmaları da belirlendi ve yüksekten düştüğü ortaya çıktı. Akşama doğru yerel bir televizyon tarafından çekilen ve akrepten çekilen görüntülerle senkronize olan görüntüler ortaya çıktı. Aile ile de oturduk beraber izledik. Ahmet Atakan'ın yüksekten düştüğüne ilişkin bir şüphe kalmadı. Ancak neden düştüğü konusunda henüz tam bir bilgi sahibi değiliz.

Başı mı döndü, biri mi itti onu bilemiyoruz. Bunu savcılık kendi yapacağı soruşturmalar sonucunda ortaya çıkaracaktır. Benim itirazım, ölüm şekli henüz kesinlik kazanmadan Valiliğin yaptığı açıklamayaydı. Bana soru sorulduğu sıradaki bulgular kafa travması ve akciğer kanaması nedeniyle öldüğünü gösteriyordu."

 

TÜRKİYE

BİR TEORİ
 // SENARYOLOG
Yazacaklarım sadece benim teorim, kimseyi töhmet altında bırakmak istemiyorum.
1.Kafasına polise atılan sert bir cisim isabet edip, dengesini kaybetmiş olabilir.
2. Akreb in üzerine atlayayım derken, düşmüş olabilir.
3.Art niyetli kişiler tarafından itilmiş olabilir.
4.Kafadaki morarma aklımı kurcaladı. Travmaya bağlı morarmalar, darp dan 2 saat sonra olur....
13 Eylül 2013 Cuma 00:55
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler