YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ahmet Altan ifadesini verdi...
Taraf gazetesinin ortaya çıkardığı 'Balyoz Darbe Planı' ile ilgili tanık sıfatıyla askeri savcılığa çağrılan Taraf gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Altan ifadesini verdi...
Ahmet Altan ifadesini verdi...
08 Şubat 2010 / 15:56 Güncelleme: 08 Şubat 2010 / 16:03

''Balyoz Güvenlik Harekat Planı'' iddiasına ilişkin Taraf Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Ahmet Altan askeri savcılıkta tanık olarak ifade verdi.

Alınan bilgiye göre, Genelkurmay Başkanlığının başlattığı soruşturma kapsamında, gazeteci Altan, tanık olarak dinlenmek üzere 1. Ordu Komutanlığı Askeri Savcılığı'na davet edildi. Bugün Selimiye'ye giderek, Askeri Savcılığa yaklaşık 30 dakika süren ifade veren Altan, daha sonra 1. Ordu Komutanlığından ayrıldı.

Savcılığın ''Balyoz Güvenlik Harekat Planı'' iddiasına ilişkin belgelerin ne şekilde kendilerine ulaştığını sorduğu Altan'ın, ''Belgelerin kendilerine CD olarak geldiğini, doğruluğuna inandıktan sonra tarayarak yayınladıklarını, daha sonra da orijinallerini İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığına teslim ettiklerini, kendilerinde bu konuya ilişkin bir belge bulunmadığını'' söylediği öğrenildi.

A.A.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler