YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ahmedinejad'a tepki gösterdi
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Konya ziyaretini iptal eden İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'a tepki gösterdi.
Ahmedinejad'a tepki gösterdi
17 Aralık 2012 / 11:05 Güncelleme: 17 Aralık 2012 / 11:07

Bakan Çelik, "Bu ziyareti planlayan kendisi, iptal eden kendisi, cevabı verecek de kendisi, bizim cepheden olan hadise yok. Bizim kapımız herkese açık. Ama hangi nedenden dolayı Şeb-i Aruz'a katılmama gerekçesini ortaya koydu, onu kendisini açıklama yapması gerekiyor." dedi.

Bugün Konya'da düzenlenecek Şeb-i Arus törenine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın davetlisi olarak katılması beklenen İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'ın Türkiye ziyaretini iptal etmesinin yankıları sürüyor.

Babası Yaşar ve annesi Hadise Çelik'le Yıldırım'daki baba evine gelen Bakan Çelik, gazetecilerin gündeme ilişkin sorularını cevaplandırdı.

İran Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad'ın Türkiye'ye geleceğini kendisinin açıkladığına dikkat çeken Bakan Faruk Çelik,  şunları kaydetti:

"Komşu cumhurbaşkanının ülkemize gelmesinden memnuniyet duyarız. Bu ziyareti planlayan kendisi, iptal eden kendisi, cevabı verecek olan da kendisi. Dolayısıyla bizim cepheden olan bir hadise yok, değişen bir şey yok. Türkiye'nin kapısı herkese açık, tüm komşularımıza açık, komşularımızla ilişkilerimize ne kadar önem ve hassasiyet verdiğimizi bütün dünya biliyor. Ama hangi nedenden dolayı Şeb-i Aruz'a katılmama gerekçesini ortaya koydu, onu kendisini açıklama yapması gerekiyor."


CHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler