YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ahmedinejad, İstanbul'a geldi
İran İslam Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Mahmud Ahmedinejad, İslam Konferansı Teşkilatı 25. Ekonomik ve Ticari İşbirliği Daimi Komitesi (İSEDAK) toplantısına katılmak üzere Türkiye'ye geldi.
Ahmedinejad, İstanbul'a geldi
08 Kasım 2009 / 18:06 Güncelleme: 08 Kasım 2009 / 18:24

Özel bir uçakla saat 16.10'da İstanbul Atatürk Havalimanı gelen Ahmedinejad, Devlet Konukevi'nde, Devlet Bakanı Cevdet Yılmaz, İstanbul Valisi Muammer Güler ve diğer ilgililer tarafından karşıladı.

Karşılama sırasında İran'ın İstanbul Başkonsolosluğunda görev yapan çok sayıda kişide hazır bulundu. Uçaktan inerken el sallayarak karşılayanları selamlayan Ahmedinejad'ı, Devlet Konukevi'nin girişinde Türkiye'de öğrenim gören ikisi kız birisi erkek 3 İranlı ilkokul öğrencisi şiirler okuyarak ve çiçeklerle karşıladı.

Maide, Mehdiye ve Emir Hüseyin adındaki 8, 10 ve 11 yaşlarındaki 3 öğrenci İranlı şair Hafızın ''İlkbaharın yenilikleriyle bize baharı getirdin. Sefa ve bereket getirdin'' dizelerin yer aldığı ''Hoşgeldin'' şiirini okudu. Ahmedinejad, öğrencileri alnından öperek teşekkür etti.

Mahmud Ahmedinejad, Devlet Konukevi'nde bir süre dinlenirken, bu sırada basın mensuplarının da görüntü almasına izin verildi. Ahmedinejad ve beraberindekiler, daha sora alandan ayrıldı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler