YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ağrı'daki PKK saldırısıyla ilgili flaş açıklamalar
Ağrı'da çevre emniyeti alan güvenlik güçlerine teröristlerce ateş açıldığı, olayda 4 askerin yaralandığı bildirildi. Saldırısı sonrası hem Yalçın Akdoğan'dan hem de Selahattin Demirtaş'tan açıklama geldi.
Ağrı'daki PKK saldırısıyla ilgili flaş açıklamalar
11 Nisan 2015 / 13:31 Güncelleme: 11 Nisan 2015 / 13:53

Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan, Ağrı'da güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışma hakkında bir açıklama yaptı.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter üzerinden yaptığı açıklamada Akdoğan, "Ağrı'da halkımızın huzur ve güvenliği için gayret gösteren güvenlik güçlerimize yönelik terörist saldırıyı kınıyorum. Siyasal rekabete baskı, şiddet ve silah karıştırmak, halkın iradesine zorla ipotek koymaya çalışmak kabul edilemez. Kamu düzenine, seçim güvenliğine ve millet huzuruna yönelik girişimlere müsamaha gösterilemez. Ateşle oynayan kendisi kaybeder" ifadelerini kullandı.

Demirtaş'tan da açıklama geldi

HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, Ağrı'da güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışma ile ilgili olarak Genelkurmay Başkanlığı'nın 'Bölücü Terör Örgütü mensupları tarafından organize edilen ve Bahar Şenliği olarak isimlendirilen etkinlikte Bölücü Terör Örgütü'nün propagandasının yapılacağı, vatandaşlarımıza seçimde destekledikleri adaylara oy vermeleri konusunda baskı uygulanacağı yönünde bilginin alınması' şeklindeki açıklama için Demirtaş, "Genelkurmay AKP'ye çalışmaktan vazgeçse iyi olur. Bu ülkenin ordusudur. Bir partinin ordusu değil. Kendileri de seçime giren bir parti değiller. Bu tür seçime endeksli açıklamalar veya adaylıklarla ilgili spekülasyon yapacak açıklamalar yapmasalar iyi olur" ifadelerini kullandı.

asker.jpg

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler