YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Ağrı'da terörsit saldırı
Ağrı'da terörsit saldırı
07 Ekim 2011 11:02
Saldırıda bir terörist öldürüldü, bir vatandaş hayatını kaybetti...

Ağrı Valisi Ali Yerlikaya, ''Yukarı Pamuktaş köyünde bir grup teröristin saldırısı sonucu çıkan çatışmada bir terörist öldürüldü, bir vatandaşımız hayatını kaybetti'' dedi.

Vali Yerlikaya, gazetecilere yaptığı açıklamada, merkeze bağlı Yukarı Pamuktaş köyünde bir grup teröristin saldırısı sonucu çıkan çatışmada bir teröristin öldürüldüğünü, bir vatandaşın da hayatını kaybettiğini söyledi.

Saldırıda yaralanan Pakize Gökçe'nin Ağrı Devlet Hastanesi'ne kaldırıldığını belirten Yerlikaya, şunları kaydetti:

''Çatışmada şehit olan vatandaşımızın eşi de olayda yaralandı. Alınan bilgi üzerine çok kısa bir sürede olay yerine bir helikopter ve 4 adet zırhlı araç intikal etmiş ve yaralı vatandaşımız Ağrı Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alınmıştır. Şuanda şehit kardeşimizin eşi Pakize hanımın ameliyatı devam ediyor. Herhangi bir hayati tehlikesi bulunmamaktadır. Çocukları da şu anda acilde annelerinin ameliyattan çıkmasını bekliyorlar. 542 bin nüfuslu Ağrı'da teröre izin vermeyeceğiz. Kim bizim birliğimize, beraberliğimize ve kardeşliğimize silah sıkarsa lanetliyoruz. Düşüncesini, fikrini, zikrini silahla ifade edenleri tüm dünya bir insanlık suçu olarak görüyor.''

Yerlikaya, ''Kızı ve eşi ile birlikte oturan bir masumu katletmenin ne amaca hizmet ettiğini size soruyorum. Gelin bunun cevabını hep beraber verelim. Biz gücümüzü milletten alıyoruz. Emniyet güçlerimiz jandarmasıyla, polisiyle görevinin başındadır. Köyde gerekli tüm güvenlik önlemleri alınmış durumda'' diye konuştu. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler